Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360PC
Okładka Toybox Turbos (PS3)
OkładkaToybox Turbos (PS3)

Toybox Turbos

Opracowana przez studio Codemasters zręcznościowa gra samochodowa, będąca duchową kontynuacją popularnej niegdyś serii Micro Machines. Akcja ukazana jest w perspektywie izometrycznej, a podczas rozgrywki ścigamy się miniaturowymi modelami samochodów na trasach, wytyczonych m.in.

Wyścigi | samochodowe

Toybox Turbos Premiera

11lis2014

PC

14lis2014

PS3 X360

Toybox Turbos to zrealizowana w rzucie izometrycznym zręcznościowa gra samochodowa, w której ścigamy się miniaturowymi modelami samochodów po wymyślnych trasach, zlokalizowanych w oryginalnych zabawkowych sceneriach. Za powstanie tytułu odpowiada brytyjskie studio Codemasters, znane z tak kultowych serii jak F1, Colin McRae Rally / DiRT czy Race Driver / GRID.

Gra została zaprojektowana jako duchowy następca stworzonego także przez Codemasters cyklu Micro Machines, który w latach 1991-2006 doczekał się czterech pełnoprawnych odsłon na większości popularnych platform sprzętowych. Podobnie jak w pierwowzorze, wyścigowe zmagania toczymy w nietypowych lokacjach rodem z dziecięcej wyobraźni. Do dyspozycji graczy oddano 18 zróżnicowanych tras, wytyczonych m.in. na kuchennym stole, szkolnych ławkach, zabawkowym torze kolejki czy barowym stole bilardowym. Każda z tras wzbogacona została szeregiem przeszkód i skrótów – a rywalizacja toczy się w typowo zręcznościowym stylu, nie mającym wiele wspólnego z realizmem. Wśród gamy dostępnych pojazdów znajdziemy zaś m.in. klasyczne wyścigowe resorówki, ale także taksówki, pojazdy służb mundurowych, ciężki sprzęt konstrukcyjny czy łaziki księżycowe. Dodatkowym urozmaiceniem rozgrywki są rozmieszczono losowo na trasie znajdźki, zwiększające nasze szanse na zwycięstwo. Dzięki nim możemy tymczasowo wyposażyć swój samochód w takie gadżety jak miny, karabin maszynowy, impulsator elektromagnetyczny czy gigantyczny młot.

Autorzy przygotowali ogromny wachlarz trybów rozgrywki jedno- i wieloosobowej, wśród których znajdziemy zarówno typowe warianty zabawy: Classic Race, Time Trial oraz Countdown, jak i te nieco bardziej wyszukane. Przykładowo w trybie Overtake naszym głównym celem jest kolekcjonowanie znajdziek, w Escape postaramy się umknąć zalewającej trasę fali, zaś w Elimination zmierzymy się z obecnymi w grze bossami. Dla wolących rywalizację z żywymi przeciwnikami przygotowano możliwość współzawodnictwa do 4 graczy przez internet, na podzielonym ekranie lub w wariancie łączącym obie te możliwości.

Próba wskrzeszenia magii popularnej niegdyś serii zręcznościowej to dla twórców z Codemasters swoista odskocznia od poważnych produkcji samochodowych, na których studio zbudowało swoją silną pozycję. Dla graczy zaś Toybox Turbos to szansa na cofnięcie się do nostalgicznych czasów dzieciństwa, w których beztrosko bawili się w domu lub na dworze popularnymi w latach 90-tych „resorakami”. Grę okraszono lekką i zabawną ścieżką dźwiękową oraz kolorową, kreskówkową oprawą graficzną, mogącą przypaść do gustu zarówno dzieciakom, jak i starszym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Toybox Turbos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Toybox Turbos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.10 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 480 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360