Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Kinect Joy Ride (X360)
OkładkaKinect Joy Ride (X360)

Kinect Joy Ride X360

Kinect Joy Ride to zwariowana gra wyścigowa, przygotowana przez studio deweloperskie BigPark z myślą o możliwościach technicznych kontrolera Kinect.

Wyścigi | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kinect Joy Ride Premiera X360

4listopada2010

pudełko PL

10listopada2010

producent: BigPark wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kinect Joy Ride to gra wyścigowa rozpowszechniana za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade. Kontrolujemy w niej awatary i walczymy o miano najszybszych kierowców wśród grona przyjaciół na Xbox Live. Produkcja została opracowana przez studio BigPark. Należy do grona startowych pozycji robiących użytek z kontrolera Kinect.

Kinect Joy Ride to zabawna, maksymalnie casualowa gra wyścigowa, w której główne role odgrywają awatary z New Xbox Experience robiące w swych dopakowanych samochodach różne ciekawe triki. Dokonują tego na zróżnicowanych trasach usianych przeszkodami i skoczniami, zapewniającymi odpowiednie pole do akrobatycznych popisów.

Produkcja posiada przede wszystkim szereg rozbudowanych opcji społecznościowych. Gracze mogą ze sobą dyskutować, dzielić się zaprojektowanymi trasami i grafikami dla samochodów. W każdym momencie mogą wydać trochę punktów MS na zakup nowych samochodów, skórek, ubiorów, a także torów i elementów doń. Kinect Joy Ride cechuje się ładną i kolorową oprawą graficzną, która przypadnie do gustu wszystkim osobom chcącym spędzić przy grze kilka niezobowiązujących chwil.

Kinect Joy Ride jako jedna z pierwszych gier wyścigowych zrobiła użytek z urządzenia o nazwie Kinect. Dzięki niemu gracz jest w stanie kontrolować samochód bez jakiegokolwiek urządzenia sterującego trzymanego w rękach. Ściga się z przeciwnikami, „trzymając w dłoniach” wirtualną kierownicę. Rywali wyprzedza m.in. dzięki dopalaczowi, którego ładowanie odbywa się poprzez wykonywanie kontrolowanych poślizgów oraz ewolucji powietrznych. W obu przypadkach wymagają one od gracza stosowania określonych ruchów (np. wychylania się na boki lub obracania się).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Kinect Joy Ride cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kinect Joy Ride

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Kinect Joy Ride Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect