Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2012, 09:35

Microsoft zapowiadział grę wyścigową Joy Ride Turbo

Microsoft zapowiedział kontynuację gry wyścigowej Kinect Joy Ride. Co ciekawe, tym razem autorzy postawili na sterowanie padem, a nie Kinectem.

Microsoft zapowiadział grę wyścigową Joy Ride Turbo - ilustracja #1

Firma Microsoft zapowiedziała grę wyścigową Joy Ride Turbo. Jest to kontynuacja wydanego dwa lata temu Kinect Joy Ride, jednak w przeciwieństwie do swojego poprzednika najnowszy projekt studia BigPark powstał z myślą o tradycyjnym kontrolerze. Produkcja dostępna będzie w sprzedaży za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade już wkrótce. Niestety, twórcy nie są jeszcze gotowi podać dokładnej daty premiery ani ceny.

Joy Ride Turbo zaoferuje zarówno pokaźny zestaw nowych torów, jak i wybór najpopularniejszych z poprzedniej odsłony. Zasiądziemy za kierownicą jednego z 42 pojazdów, którymi będziemy się ścigali samotnie lub w trybie multiplayer. Gra pozwoli na zabawę maksymalnie czterem osobom na podzielonym ekranie lub ośmiu przez Internet. Wśród dostępnych trybów rozgrywki znajdą się Battle Race, Pro Race oraz Time Trial.

Podobnie jak w przypadku Kinect Joy Ride autorzy nie zamierzają zawracać sobie głowy realizmem i mechanizmy jazdy będą czysto zręcznościowe. W trakcie wyścigów skorzystamy też z uzbrojenia, takie jak m.in. rakiety, miny czy laski dynamitu.

Akcja Joy Ride Turbo toczyć się będzie w rozległej lokacji Stunt Park. Eksploracja tego miejsca nagradzana będzie znajdowaniem ciekawych przedmiotów, w tym części do samochodów, które pozwolą nam na odblokowanie dostępu do lepszych maszyn.