Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2012, 09:40

autor: Hed

Dragon’s Lair z obsługą Kinecta pojawi się 18 maja

Przeróbka kultowej gry z 1983 roku trafi 18 maja na konsolę Xbox 360. W wersji produkcji na platformę Microsoftu otrzymamy opcjonalne wsparcie dla kontrolera Kinect.

Kultowy Dragon’s Lair z obsługą Kinecta pojawi się 18 maja  - ilustracja #1

Firma Microsoft podała datę premiery gry Dragon’s Lair na Xbox LIVE Arcade. Przeróbka kultowej animowanej przygody trafi na Xboksa 360 18 maja. Posiadacze konsoli otrzymają uwspółcześnioną wersję produkcji z 1983 roku, wzbogaconą o lepszą grafikę oraz opcjonalne wsparcie dla bezdotykowego kontrolera Kinect. Kolejna z wielu przeróbek Dragon’s Lair została zapowiedziana w marcu, a odpowiada za nią studio Digital Leisure.

Zadaniem dewelopera było dostosowanie gry do możliwości Kinecta. W Dragon’s Lair zrezygnowano z rozbudowanej rozgrywki na rzecz wrażeń estetycznych. Gracz wybiera kierunki ruchu bohatera i ogląda efekty swoich decyzji w ślicznych animacjach. To oznacza, że podczas zabawy wielokrotnie popełniamy błędy i niechcący doprowadzamy do śmierci śmiałka. Zobaczymy, czy twórcom uda się odtworzyć wymagającą formę sterowania na urządzeniu Kinect.

Dragon’s Lair został wypuszczony w 1983 roku i zaskoczył wszystkich świetną „grafiką”. Gracze otrzymali film animowany, którego przebieg kreowali sami. Za stworzenie produkcji odpowiada między innymi Don Bluth, były animator z firmy Disney. Popularność Dragon’s Lair sprawiła, że gra przeistoczyła się w kilkuczęściową serię. Pierwowzór doczekał się dziesiątek remake’ów – dzisiaj można w niego zagrać chociażby na telefonach z systemami iOS lub Android.