Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 11:15

autor: Hed

Dragon’s Lair zostanie wydany na Xbox LIVE Arcade z obsługą Kinecta

Potwierdzono, że Dragon’s Lair, klasyczna produkcja zręcznościowa, zostanie wydana na Xbox LIVE Arcade. Dodatkowo nowa wersja gry z 1983 roku będzie współpracować z Kinectem.

Dragon’s Lair zostanie wydany na Xbox LIVE Arcade z obsługą Kinecta - ilustracja #1

Firmy Digital Leisure i Microsoft Studios potwierdziły za pośrednictwem serwisu playxbla.com, że gra Dragon’s Lair zostanie przeniesiona na Xbox LIVE Arcade, czyli platformę dystrybucji cyfrowej z Xboksa 360. Plotki o takiej wersji klasycznej produkcji zręcznościowej pojawiły się jakiś czas temu. Co ciekawe, wydawca postanowił wzbogacić tytuł o obsługę Kinecta, więc zamek smoka przemierzymy przy pomocy zarówno pada, jak i bezdotykowego kontrolera.

Konsolowa wersja kreskówkowej produkcji, w której cała rozgrywka sprowadza się do wciskania odpowiednich klawiszy, została pokazana na pierwszych obrazkach. Na jednym z nich widać podpowiedź dla użytkowników Kinecta. Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy xboksowy Dragon’s Lair trafi do sprzedaży. Wydawca poinformował za to, że Xbox LIVE Arcade będzie 66 platformą, na jakiej pojawi się ta kultowa seria. To naprawdę imponujący wynik.

Dragon’s Lair zostanie wydany na Xbox LIVE Arcade z obsługą Kinecta - ilustracja #2

Dragon’s Lair zadebiutował w 1983 roku na automatach arcade. Produkcja zaskakiwała świetną oprawą audiowizualną, przygotowaną pod czujnym okiem Dona Blutha, byłego animatora z firmy Disney. Jakość porównywalna z filmem animowanym została okupiona ograniczeniami w zakresie rozgrywki – zadaniem gracza było tylko wciskanie odpowiednich sekwencji przycisków. Tak czy inaczej, seria zyskała popularność. Więcej na jej temat dowiemy się z powstającego filmu dokumentalnego.