Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSPS3PC
Okładka Dragon's Lair II: Time Warp (PS3)
OkładkaDragon's Lair II: Time Warp (PS3)

Dragon's Lair II: Time Warp

Kontynuacja znanej z automatów coin-op gry Dragon’s Lair, opowiadająca o perypetiach nieustraszonego, ale również niezbyt rozgarniętego rycerza Dirka. Tym razem fabuła programu koncentruje się wokół porwania niejakiej Daphne przez złego czarnoksiężnika Mordroca.

Zręcznościowe | fantasy

Dragon's Lair II: Time Warp Premiera

23wrz1991

PC

20gru2010

NDS

1lip2011

PS3

producent: Digital Leisure wydawca: Digital Leisure

Gry podobne do Dragon's Lair II: Time Warp

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Dragon's Lair

Space Ace

Kontynuacja znanej z automatów coin-op gry Dragon’s Lair, opowiadająca o perypetiach nieustraszonego, ale również niezbyt rozgarniętego rycerza Dirka. Tym razem fabuła programu koncentruje się wokół porwania niejakiej Daphne przez złego czarnoksiężnika Mordroca. Ów nikczemnik stworzył strumień czasoprzestrzenny i uwięził ukochaną Dirka w innym wymiarze. Oczywiście gracz, który wcieli się w rolę rycerza, musi podążyć jej śladem i sprowadzić dziewczynę do „normalnego” świata.

Gra wykorzystuje ten sam schemat, co jej poprzedniczka: podzielony na blisko trzydzieści części film animowany, wymaga od użytkownika odnalezienia prawidłowych sekwencji ruchów, pozwalających uniknąć czyhającej na każdym kroku śmierci. Program ma charakter wybitnie zręcznościowy – gracz jest zmuszony nie tylko wiedzieć, jakie klawisze naciskać, ale również, w którym momencie. Rozgrywka jak zwykle do najłatwiejszych nie należy – niewłaściwy krok wykonać bowiem bardzo łatwo, a w zapasie czekają zaledwie trzy dodatkowe „życia”.

Dragon’s Lair II: Time Warp charakteryzuje się ładną, rysunkową grafiką oraz przyzwoitymi efektami dźwiękowymi (w grze pojawiają się m.in. mówione sample). Na uwagę zasługuje wyśmienita animacja postaci, która sprawia, że produkt firmy ReadySoft przypomina misternie zrealizowaną bajkę w klimacie fantasy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dragon's Lair II: Time Warp: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dragon's Lair II: Time Warp Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSiWare
PC
NDS
PS3