Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3NDS
Okładka Space Ace (PC)

Space Ace

Największy obrońca w dziejach Ziemi – Kosmiczny As – staje przed trudnym wyzwaniem. Zły i przebiegły komandor Borf, korzystając z nieuwagi bohatera, postanawia porwać jego dziewczynę o imieniu Kimberley.

Zręcznościowe

Okładka Space Ace (PC)

data premiery gry:

12mar1989

PC

6gru2010

NDS

11lut2011

PS3

Space Ace to kolejna gra zręcznościowa, za której powstaniem stoi Don Bluth oraz firma Cienamtronics. Produkcja powstała w 1984 roku z myślą o automatach arcade, a cztery lata później trafiła na komputery PC, Commodore Amiga oraz Atari ST. Konwersji tytułu na konsole podjęła się firma Digital Leisure, które na koncie miała już wcześniejsze porty pierwszej i drugiej odsłony cyklu Dragon’s Lair.

Największy obrońca w dziejach Ziemi – Kosmiczny As – staje przed nowym wyzwaniem. Zły i przebiegły komandor Borf, korzystając z nieuwagi bohatera, postanawia porwać jego dziewczynę Kimberley. W rękach największego wroga Asa znajduje się potężna broń, zamieniająca przeciwników w dzieci. Nie mając wyjścia, nasz heros postanawia uratować ukochaną i raz na zawsze pozbyć się nieznośnego Borfa.

Gra została zrealizowana w tej samej formie co gry z serii Dragon’s Lair. Na ekranie obserwujemy podzielony na kolejne sceny film animowany. Tylko poprzez wciśnięcie odpowiedniej sekwencji klawiszy, zdołamy uniknąć niebezpieczeństwa i posunąć akcję do przodu. Rozgrywkę utrudnia fakt, że Kosmiczny As dysponuje zaledwie kilkoma życiami. Gracz musi być niezwykle szybki w podejmowaniu kolejnych decyzji – nieprawidłowy ruch w każdym epizodzie kończy się bowiem natychmiastową śmiercią.

Oprawa graficzna tytułu nie różni się niczym od tej, która zachwyciła graczy w połowie lat 80. Nadal mamy do czynienia połączonymi ze sobą fragmentami ręcznie rysowanego filmu animowanego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Gry podobne do Space Ace

Wymagania wiekowe Space Ace

odpowiednia dla każdego wieku

Dragon's Lair, Dragon's Lair II: Time Warp i Space Ace w przyszłym roku na NDS
Dragon's Lair, Dragon's Lair II: Time Warp i Space Ace w przyszłym roku na NDS

wiadomość13 września 2007

Trwają prace nad konwersjami trzech gier firmy ReadySoft, które święciły tryumfy w latach osiemdziesiątych: Dragon’s Lair, Dragon’s Lair II: Time Warp oraz Space Ace. Wszystkie wspomniane tytuły powstają z myślą o konsoli Nintendo DS i zadebiutują na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku.

PC
PS3
NDS