Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PSPX360NDSPS2Wii
Okładka Cars Race-O-Rama (PS3)
OkładkaCars Race-O-Rama (PS3)

Cars Race-O-Rama

Wcielamy się w postać Zygzaka McQueena, stając do walki o tytułowe trofeum. Tym razem ścigamy się także na plaży, w mieście czy na pustynnych bezdrożach.

Wyścigi | samochodowe | filmy animowane | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cars Race-O-Rama Premiera

12paź2009

PS2 PS3 PSP X360 Wii NDS

Gry podobne do Cars Race-O-Rama

Ridge Racer 7

PixelJunk Racers

Toybox Turbos

Cars Race-O-Rama to trzecia już gra wyścigowa bazująca na animacji komputerowej Auta autorstwa Pixar Studios. Omawiana odsłona cyklu wprowadza do rozgrywki wiele nowych postaci oraz nieznanych wcześniej lokacji.

W centrum zainteresowania tym razem znajduje się tytułowy puchar Race-O-Rama, o który walczą drużyny prowadzone przez Zygzaka McQueena oraz jego zaciekłego wroga Chicka Hicksa, którego kierowcy niekoniecznie pamiętają o zasadach fair play. Wcielamy się w postać samego Zygzaka, sukcesywnie udoskonalając pojazd, szkoląc mniej doświadczonych kierowców z akademii i wygrywając kolejne wyścigi. W końcowej fazie kariery przystępujemy do mistrzostw, w których główną nagrodą jest cenne trofeum. Warto dodać, iż w Race-O-Rama oprócz Hicksa pojawia się także kilkadziesiąt innych nowych postaci, między innymi Doc Hudson, Not Chuck, Guido, Tater, Bubba, Vin Racer, El Machismo, Candice czy Stinger.

Oprócz wspomnianych wyżej mistrzostw w Race-O-Rama dostępnych jest także kilka innych trybów zabawy, takich jak próby czasowe, misje czy wyścigi z żywymi graczami. Dostępne są także interesującce mini-gry, takie jak El Materdor, Tokyo Mater, Photo Op, Transporter czy Tractor Stampede.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej gry jest spore zróżnicowanie lokacji, w których przeprowadzane są wyścigi. Oprócz specjalnej trasy wyścigowej zlokalizowanej w Chłodnicy Górskiej są to między innymi plaże Santa Carburera, ulice Motorpolis City czy pustynne bezdroża Autovii. Producent zwiększył także atrakcyjność samych wyścigów, choćby poprzez możliwość wykonywania efektownych popisów w powietrzu, fotografowanych przez okolicznych paparazzi. Pomiędzy zawodami możemy ponadto tuningować pojazd, dodając nowe zderzaki, spoilery czy felgi.

Lista poprawek w stosunku do poprzedniej odsłony cyklu objęła inteligencję komputerowych przeciwników, którzy lepiej reagują na nasze poczynania, jak również udoskonalony drifting. Zmagania możemy obserwować z wielu różnych ujęć kamery, a startujące w zawodach pojazdy są szczegółowo animowane.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cars Race-O-Rama

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS2
PS3
PSP
X360
Wii
NDS