Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2014, 16:35

autor: Adrian Werner

Bedlam - sukces Kickstartera postapokaliptycznego RPG-a

Sukcesem zakończyła się kickstarterowa zbiórka postapokaliptycznego turowego RPG Bedlam. Gra powstaje w oparciu o silnik The Banner Saga i pozwoli wcielić się we właściciela ruchomej fortecy, przewożącej pasażerów przez niebezpieczne pustkowia.

Bedlam w skrócie:
  • Twórcy: Skyshine Games
  • Gatunek: RPG
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: wrzesień 2015 r.
  • Zgromadzona suma na Kickstarterze: 166540 dolarów.

Możemy dopisać kolejny tytuł do długiej listy kickstarterowych sukcesów. Najnowszym projektem, któremu powiodło się w tym crowdfundingowym serwisie jest postapokaliptyczne RPG Bedlam, będące debiutanckim tytułem zespołu Skyshine Games, założonego przez osoby, które wcześniej pracowały m.in. przy Heavy Metal F.A.K.K. 2, Tabula Rasa, Unreal Championship oraz serii Darksiders. W ciągu trwającej miesiąc zbiórki autorom udało się zgromadzić 166,5 tysięcy dolarów, czyli sporo więcej niż cel minimalny ustalony na poziomie 130 tys. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić we wrześniu przyszłego roku. Produkcja powstaje w oparciu o silnik graficzny, który opracowano na potrzeby gry The Banner Saga. Ten tytuł doczekał się niedawno konwersji na urządzenia mobilne i możliwe, że w przyszłości podobną drogę przejdzie także Bedlam.

Akcja gry toczyć się będzie w dalekiej przyszłości, setki lat po tym, jak katastrofalne eksperymenty naukowe doprowadziły do zniszczenia dużej części Ziemi oraz wyginięcia większości cywilizacji ludzkiej. Jednym z ostatnich bezpiecznych miejsc pozostaje zaawansowane technologicznie miasto ochrzczone mianem Bizancjum. W momencie rozpoczęcia gry nawet ono jednak powoli chyli się ku upadkowi za sprawą przeludnienia, podziałów klasowych, konfliktów między korporacjami oraz rosnącej przestępczości. Jednocześnie zaczynają pojawiać się wieści o innej metropolii nazwanej Aztec City, która według pogłosek ma być prawdziwą utopią. Życie nie ogranicza się jednak tylko do tych dwóch potężnych miast. Pustynie wzięły we władanie mutanty, zdziczałe plemiona oraz grupy bandytów.

Bitwy rozgrywane będą w systemie turowym. - Bedlam - sukces Kickstartera postapokaliptycznego RPG-a na silniku The Banner Saga - wiadomość - 2014-10-26
Bitwy rozgrywane będą w systemie turowym.

Gracze wcielą się w Mechanika, będącego ostatnim spadkobiercą niegdyś potężnej gildii wynalazców. Dysponuje on gigantycznym pojazdem typu Dozer majestatycznie przemierzającym pustynię niczym ruchoma forteca. Naszym zadaniem będzie eksplorowanie świata, dowodzenie podwładnymi w trakcie bitew oraz gromadzenie surowców i zarządzanie nimi. Przede wszystkim zajmiemy się jednak transportowaniem pasażerów na trasie pomiędzy dwoma metropoliami.

Świat i wyzwania generowane będą losowo, za każdym razem dostarczając nowych wrażeń. Bitwy rozgrywane mają być w systemie turowym i zmierzymy się podczas nich z wrogami należącymi do czterech frakcji - bandytów, mutantów, cyborgów oraz robotów i każda z tych grup wyposażona zostanie w odmienne moduły sztucznej inteligencji. Podczas starć na mapach pojawiać się mają różnorodne obiekty i przedmioty, które wpłyną na przebieg potyczek. Nie zabraknie oczywiście mechaniki gromadzenia doświadczenia i rozwijania umiejętności podwładnych. Ponadto możliwe będzie także ulepszanie i modyfikowanie pojazdu Dozer.

  1. Bedlam – oficjalna strona gry
  2. Bedlam – strona Kickstartera

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.