Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2014, 16:56

Demo Sid Meier's Civilization: Beyond Earth dostępne na Steam

W serwisie Steam opublikowano wersję demonstracyjna gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, która pozwala przetestować najnowszą turową strategię studia Firaxis.

Demo Sid Meier's Civilization: Beyond Earth zostało opublikowane na Steam - ilustracja #1
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth w skrócie:
  • Twórcy: Firaxis
  • Gatunek: turowa strategia
  • Platforma sprzetowa: PC
  • Data premiery: 24 października 2014 r.

Dwa dni temu na półkach polskich sklepów zadebiutowała gra Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, czyli najnowsza część popularnego cyklu turowych strategii studia Firaxis. Jest to sprawdzona marka i do tej pory każdą jej odsłonę można było kupować w ciemno. Tym razem jest jednak chyba inaczej i w recenzjach mediów branżowych pojawia się spory rozrzut ocen. Dlatego dobrym pomysłem wydaje się przetestowanie produkcji przez wydaniem na nią pieniędzy. Umożliwia to wypuszczone niedawno przez autorów demo, które możecie pobrać z usługi Steam.

Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization: Beyond Earth to gra będąca duchowym spadkobiercą kultowego Sid Meier’s Alpha Centauri z 1999 roku. Prawa do tej produkcji posiada wciąż firma Electronic Arts, więc studio Firaxis postanowiło uczynić swoje najnowsze dzieło oficjalną częścią cyklu Ciwilizacja, zamiast starać się uzyskać licencję na wykorzystanie starego tytułu oraz zaprezentowanej w nim wizji przyszłości.

Akcja rozpoczyna się w około 2265 roku i obejmuje swoim zakresem okres kilku tysięcy lat. Gracze wcielają się w dowódcę misji kosmicznej, której zadaniem jest zbadanie oraz skolonizowanie nowej planety. Produkcja stanowi rozwiniecie Sid Meier's Civilization V. Z tego tytułu zaczerpnięto silnik oraz mechanizmy rozgrywki, wliczając w to pokrycie map siatką heksów, na których przebywać mogą tylko pojedyncze jednostki.

Nie zabrakło jednak również nowości. Znane dobrze drzewko rozwoju zastąpiła zapewniająca większa swobodę sieć technologii. Wszystkie grupy kolonistów nie wywodzą się z tej samej frakcji i zamiast tego musimy wybrać jaka ziemska grupa nas wysłała, co wpływa na przebieg rozgrywki. Ponadto rozbudowano opcje dyplomatyczne i szpiegostwa.

  1. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth na Steam
  2. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth- oficjalna strona gry
  3. Graliśmy w Civilization: Beyond Earth - Cywilizacja odlatuje w kosmos (zapowiedź)