Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2014, 20:12

autor: Ender

Gabriel Knight: 20th Anniversary Edition – trailer z fragmentami rozgrywki

Twórcy nowej wersji pierwszej części legendarnej przygodówkowej serii Gabriel Knight opublikowali pierwszy trailer produkcji. Film zawiera pierwsze fragmenty rozgrywki i pozwala przekonać się jak w akcji wyglądają przygotowane przez twórców trójwymiarowe modele postaci.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition w skrócie:
  1. Producent: Pinkerton Road
  2. Wydawca: Phoenix Online Publishing
  3. Gatunek: przygodówka point-and-click
  4. Fabuła: Remake pierwszej części serii, która zadebiutowała w 1993 roku
  5. Platformy docelowe: PC, iOS, Android
  6. Premiera: 2014 rok

W tamtym roku pisaliśmy o oficjalnej zapowiedzi nowej, odświeżonej wersji pierwszej części legendarnej serii Gabriel Knight, która pierwotnie ukazała się w 1993 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że nad grą powstającą z okazji dwudziestej rocznicy narodzin cyklu pracuje scenarzystka oryginału, Jane Jensen, a także jej studio deweloperskie Pinkerton Road. Dziś, podczas konferencji GDC 2014, wydawca tytułu, firma Phoenix Online Publishing, zaprezentował pierwszy krótki trailer tytułu, który zawiera fragmenty rozgrywki. Dzięki filmowi możemy przekonać się jak w akcji sprawują się trójwymiarowe modele postaci oraz dwuwymiarowe tła, przygotowane przy pomocy silnika Unity.

Przypomnijmy, że scenariusz Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition będzie identyczny jak w oryginalnym tytule sprzed dwóch dekad. Gracze wcielą się w postać Gabriela Knighta, pisarza specjalizującego się w horrorach oraz właściciela sklepu z książkami w Nowym Orleanie. Duże zmiany czekają za to nie tylko wspomnianą już oprawę graficzną, obsługującą rozdzielczości do 2048×1536 punktów, ale także ścieżkę dźwiękową. Wszystkie efekty oraz nagrania dialogów postaci zostały bowiem stworzone od podstaw. Tytuł posiadać ma także zremasterowany soundtrack, którego przygotowaniem zajmuje się kompozytor oryginału, Robert Holmes (prywatnie mąż Jane Jensen).

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS i Android.

  1. Oficjalna strona gry