Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2014, 06:50

autor: Ender

This War of Mine – nowe informacje na temat wojennego survivalu polskiego studia 11 bit

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat gry This War of Mine, a więc oryginalnego wojennego survivalu polskiego studia 11 bit. Dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądać rozgrywka oraz oprawa graficzna gry. Produkcja ma ukazać się na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych.

Grę zainspirowała ponoć prawdziwa wojenna historia  - This War of Mine – nowe informacje na temat wojennego survivalu polskiego studia 11 bit - wiadomość - 2014-03-22
Grę zainspirowała ponoć prawdziwa wojenna historia

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o oficjalnej zapowiedzi gry This War of Mine. Produkcja za, której stworzenie odpowiada warszawskie studio 11 bit, znane dzięki serii Anomaly, po raz pierwszy pozwoli graczom wcielić się w cywilów, próbujących przeżyć w mieście, w którym toczy się brutalna wojna. Prezentując po raz pierwszy swój tytuł twórcy nie ujawnili konkretnych szczegółów dotyczących rozgrywki, ograniczając się jedynie do ogólników. Przy okazji zakończonej właśnie konferencji GDC 2014 deweloperzy rzucili jednak nowe światło na swoje dzieło.

Podczas rozgrywki gracze zarządzają grupką ocalałych. Świat gry został przedstawiony na dwuwymiarowym planie, a wszystkie budynki oraz inne konstrukcje zbudowane są w formie przekrojów z widocznie wydzielonymi pomieszczeniami. Mapa przedstawiająca zrujnowaną metropolię w trakcie każdej sesji z grą będzie taka sama, losowo dobrane zostanie jednak rozmieszczenie zasobów, pozycja cywilów i żołnierzy, a także wielu niebezpieczeństw, które czyhają w ruinach.

Świat This War of Mine zostanie przedstawiony w formie znanej z dwuwymiarowych platformówek - This War of Mine – nowe informacje na temat wojennego survivalu polskiego studia 11 bit - wiadomość - 2014-03-22
Świat This War of Mine zostanie przedstawiony w formie znanej z dwuwymiarowych platformówek

Przygodę zaczynamy w należącym do nas zniszczonym przez bomby domu. Kiedy zapadnie zmrok przed naszymi oczami pojawi się mapa z lokacjami, w których potencjalnie znajdziemy potrzebne zapasy. Ich zbieraniem, w zależności od naszej decyzji, zajmą się konkretni członkowie grupy. Każdy z nich potrzebuje snu, wody i jedzenia oraz jest podatny na choroby.

Zwiedzając ruiny będziemy musieli zachować ostrożność, wnętrza budynków będą bowiem niewidoczne, a ich szturmowanie może okazać się niebezpieczne. Możemy w tym wypadku skorzystać z różnych opcji, np. zaglądać po cichu do środka przez uchylone okna. Materiały do stworzenia nowych przedmiotów i zapasy znajdziemy w wielu miejscach, takich jak szafki, sterty gruzu itd. W trakcie rozgrywki natkniemy się na innych ocalałych, których potraktujemy wedle własnego uznania i sytuacji w jakiej się spotkamy. Możemy wymienić z nimi istotne informacje, przyłączyć do naszej grupy lub kompletnie zignorować, nawet mimo tego, że będą potrzebować pomocy.

W trakcie rozgrywki będziemy decydować o życiu lub śmierci członków grupy. Czasami zapasy jakimi dysponujemy nie wystarczą dla wszystkich... - This War of Mine – nowe informacje na temat wojennego survivalu polskiego studia 11 bit - wiadomość - 2014-03-22
W trakcie rozgrywki będziemy decydować o życiu lub śmierci członków grupy. Czasami zapasy jakimi dysponujemy nie wystarczą dla wszystkich...

This War of Mine jest tworzone z myślą o komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych. Premiera gry ma nastąpić jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona 11 bit studios