Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2014, 08:59

autor: Góral

Human Element od Roberta Bowlinga wykorzysta technologię CryEngine

Studio Robotoki i firma Crytek ujawniły, że survivalowa gra Human Element wykorzysta technologię CryEngine. Produkcja dewelopera dowodzonego przez Roberta Bowlinga trafi na rynek prawdopodobnie w listopadzie 2015 roku, w wersji na komputery PC. Oprócz tego, tytuł ukaże się także na PlayStation 4 i Xboksie One, a specjalną edycję otrzymają również posiadacze urządzeń mobilnych. Prequel na konsolę Ouya został anulowany.

Ostatni raz o grze Human Element pisaliśmy przy okazji ujawnienia prequelu produkcji, który miał ukazać się wyłącznie na konsoli Ouya. Jak wiemy, sprzęt okazał się niewypałem, a wczoraj Robert Bowling, szef studia Robotoki, wyjawił w serwisie społecznościowym Twitter, że wersja na to urządzenie została anulowana. Na szczęście edycja na pozostałe platformy żyje i ma się dobrze. Deweloper podpisał umowę z firmą Crytek, na mocy której Human Element wykorzysta technologię CryEngine. Natomiast tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych, przy czym na rynek trafi także projekt dedykowany urządzeniom mobilnym. Grę najpierw otrzymają użytkownicy PC-tów – twórcy celują w premierę w listopadzie 2015 roku. Niestety, nie ujawniono kiedy mniej więcej można się spodziewać konsolowych wersji.

Human Element nie ukaże się na konsoli Ouya. - Human Element od Roberta Bowlinga wykorzysta technologię CryEngine - wiadomość - 2014-03-22
Human Element nie ukaże się na konsoli Ouya.

Niestety, studio nie zdradziło kolejnych szczegółów na temat samej gry. Stwierdzono jedynie, że tak ambitna produkcja wymaga odpowiedniej technologii i że CryEngine idealnie spełnia wszystkie potrzeby dewelopera. Przypomnę jednak, że akcja Human Element rozgrywać ma się 35 lat po apokalipsie zombie, w otwartym świecie, zmieniającym się pod wpływem naszych działań. Gracze wcielą się w ocalałych, którzy starają się odbudować zniszczoną społeczność. Twórcy udostępnią różne możliwości i profile zabawy, w tym „przetrwaj sam”, „przetrwaj z partnerem” lub „przetrwaj z dzieckiem”. Zapowiada się na ciekawą produkcję, więc czekamy na kolejne informacje.

Human Element od Roberta Bowlinga wykorzysta technologię CryEngine - ilustracja #2Robotoki to amerykański deweloper założony w 2012 roku przez Roberta Bowlinga. Wieloletni pracownik firmy Activision i studia Infinity Ward porzucił swoje stanowisko specjalisty do spraw kontaktów ze społecznością i mediami i rozpoczął działalność na własną rękę, zapowiadając w czerwcu 2012 roku grę Human Element.