Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2014, 09:23

autor: Ender

Batman: Arkham Knight – twórcy o projektach czarnych charakterów

Producenci Batman: Arkham Knight opowiedzieli nieco o projektach czarnych charakterów w grze, a także powodów dla jakich zdecydowali się na ich zmiany w porównaniu do przednich części serii. Opisali przy tym nowy wygląd Pingwina, Two-Face'a oraz Człowieka-zagadki.

Pingwin przypomina teraz bardziej typowego ulicznego zbira - Batman: Arkham Knight – twórcy o projektach czarnych charakterów - wiadomość - 2014-03-22
Pingwin przypomina teraz bardziej typowego ulicznego zbira

Oficjalna zapowiedź gry Batman: Arkham Knight, która miała miejsce na początku marca, wywołała falę euforii u fanów Batmana i gier studia Rocksteady. Po nie do końca udanym Batman: Arkham Origins, stworzonym przez studio WB Montreal, gracze otrzymają wreszcie pełnoprawny sequel Batman: Arkham City, na który czekają od trzech lat. Jak pokazał pierwszy zwiastun produkcji, w grze zobaczymy ponownie najważniejszych przeciwników Batmana, którzy pojawili się w poprzednich odsłonach serii. Trailer udowodnił także, że twórcy zdecydowali się przeprojektować niektóre z tych postaci. O fakcie tym oraz kilku innych ciekawostkach związanych z grą opowiedzieli, na łamach serwisu Game Informer, David Hego i Albert Feliu, dyrektor artystyczny w Rocksteady Studios oraz jeden z grafików pracujących nad Arkham Knight.

Hego stwierdził, że jednym z wyzwań dla jego zespołu przy pracy nad kolejnym Batmanem było dodanie nowego smaczku czarnym charakterom, z którymi gracze zdążyli się już oswoić dzięki poprzednim grom z serii. Feliu zaserwował nam natomiast opis trzech postaci, które na potrzeby Arkham Knight przeszły mniejszą lub większą metamorfozę, a więc Pingwina, Człowieka-zagadkę oraz Two-Face'a. Oczywiście w trakcie rozgrywki zobaczymy znacznie więcej nowych twarzy znanych bohaterów, ale artysta nie chciał o nich na razie nic powiedzieć.

Jedyną zmianą w stroju Two-Face'a będą podwinięte rękawy jego dwukolorowego garnituru - Batman: Arkham Knight – twórcy o projektach czarnych charakterów - wiadomość - 2014-03-22
Jedyną zmianą w stroju Two-Face'a będą podwinięte rękawy jego dwukolorowego garnituru

W Arkham Knight Pingwin stracił swój charakterystyczny frak. Ogolona głowa, złoty łańcuch oraz wyświechtana brudna koszula mają ukazywać jego bardziej brutalną naturę. Dzięki temu strojowi przypominać ma typowego i odpychającego ulicznego gangstera, kogoś komu jak zauważył deweloper: „chcielibyśmy jeszcze bardziej niż dotychczas przyłożyć”. Two-Face według Feliu jest dostatecznie silną i wyrazistą postacią, toteż nie potrzebował dużych zmian w swym projekcie. Twórcy skupili się natomiast na dopracowaniu modelu bohatera tak, by jego spalona na połowie ciała skóra wydawała się bardziej realistyczna i wyrazista.

Spore zmiany dotknęły za to Człowieka-zagadkę. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, ma on odgrywać znacznie ważniejszą i nie tylko epizodyczną rolę. W trakcie rozgrywki będziemy mogli obserwować jak jego wygląd zewnętrzny powoli się zmienia. Wraz z mijającymi godzinami na twarzy bohatera widoczne będą coraz wyraźniej brud, zmęczenie oraz oznaki stresu, wywołane działaniami Batmana. Z powodu ciągłego napięcia Riddler ma popadać w furię, a jego nienaganny zielony strój znajdzie się w nieładzie.

W trakcie rozgrywki Batman doprowadzi Człowieka-zagadkę na skraj furii - Batman: Arkham Knight – twórcy o projektach czarnych charakterów - wiadomość - 2014-03-22
W trakcie rozgrywki Batman doprowadzi Człowieka-zagadkę na skraj furii

Batman: Arkham Knight ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, ale według przecieków ma mieć miejsce pod koniec października tego roku.

  1. Batman: Arkham Knight – wysyp informacji na temat gry studia Rocksteady
  2. Oficjalna strona gry Batman: Arkham Knight