Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 11:50

autor: Sarge

Robert Bowling zapowiada pierwszy exclusive na konsolę Ouya

Prequel niedawno zapowiedzianej gry Human Element jest pierwszą ujawnioną produkcją ekskluzywną dla nadchodzącej konsoli Ouya. Pracuje nad nią studio Robotoki założone przez Roberta Bowlinga - człowieka zajmującego się do niedawna promocją serii Call of Duty.

Robert Bowling ze studia Robotoki zapowiedział pierwszą grę ekskluzywną dla konsoli Ouya, która cieszy się ogromną popularnością w serwisie Kickstarter. Mowa o specjalnej wersji Human Element – produkcji utrzymanej w klimatach postapokaliptycznych, z inwazją zombie w tle.

Omawiany tytuł będzie prequelem niedawno zapowiedzianej gry Human Element. Akcja zostanie przeniesiona do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Historia edycji na konsolę Ouya będzie się toczyć 35 lat po rozpoczęciu inwazji. Oprócz tego nie znamy żadnych szczegółów na temat tytułu.

Najwięcej emocji wokół dzisiejszej wiadomości wywołuje osoba Roberta Bowlinga. Znany również pod pseudonimem fourzerotwo, zasłynął przede wszystkim jako twarz marki Call of Duty. Z funkcji kreatywnego stratega tej serii zrezygnował pod koniec marca. Niedługo później założył własne studio Robotoki i zapowiedział grę Human Element. Prequel tego tytułu na konsolę Ouya jest więc drugim projektem zespołu. Human Element w wersji na Ouya zadebiutuje na rynku w 2015 roku.

Powstanie konsoli Ouya jest już pewne, jako że w akcji na Kickstarterze do tej pory zebrano ponad 5 milionów dolarów (podczas gdy potrzeba było 950 tysięcy dolarów), a do końca pozostało jeszcze 19 dni. Ouya pozwoli na granie na telewizorze w popularne produkcje powstające na system Android, a więcej informacji na jej temat znajdziecie we wcześniejszej wiadomości.