Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 10:16

autor: Hed

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie

Jeden z twórców sukcesu Call of Duty pokazał nową grę – Human Element. Robert Bowling, bo o nim mowa, szykuje survival horror z zombie, który zostanie wydany dopiero w 2015 roku.

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie - ilustracja #1

Human Element to nowa gra współtwórcy Call of Duty Roberta Bowlinga, który zajmował się głównie kontaktami z fanami i promowaniem serii. Bowling zrezygnował z pracy w Infinity Ward w marcu, aby zająć się tworzeniem gier na własną rękę w studiu Robotoki. Jego pierwsza produkcja będzie postapokaliptycznym survival horrorem z zombie, skierowanym na następną generację konsol, pecety oraz urządzenia przenośne.

Bowling, znany fanom Call of Duty i Modern Warfare jako fourzerotwo, opowiedział o nowej produkcji w rozmowie z magazynem Game Informer. Dowiedzieliśmy się, że w grze zostanie zastosowany ciekawy system klas, który wpłynie na przebieg rozgrywki. Gracz będzie mógł wybrać jedno z trzech podejść: akcję, inteligencję lub skradanie się, oraz jeden z trzech profili: „przetrwaj sam”, „przetrwaj z partnerem” lub „przetrwaj z dzieckiem”.

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie - ilustracja #2

Powyższe wybory zdeterminują przebieg zabawy i sprawią, że każdorazowa rozgrywka powinna być nieco inna. Możliwości gracza zdeterminują wskaźniki fizyczności oraz moralności. Sama gra ma koncentrować się na działaniu w obliczu strachu oraz w ogólnie pojętych sytuacjach ekstremalnych. Walka o przetrwanie rozpocznie się dopiero w 2015 roku. Robotoki chce wydać grę na PC, smartfonach, tabletach i przyszłych konsolach.

W jednym z wywiadów Bowling wyjaśnił, dlaczego opuszczając studio Infinity Ward nie dołączył do Respawn Entertainment, założonego przez Vincenta Zampellę oraz Jasona Westa, czyli twórców Call of Duty. Producent zapewnił, że obaj panowie i inni koledzy byli dla niego przyjaciółmi oraz wzorami. Bowling chciał jednak spróbować zająć się czymś innym, podjąć ryzyko i działać na własną rękę. Za parę lat zobaczymy, czy to się opłaci.

  1. Oficjalna strona Robotoki