Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 10:16

autor: Hed

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie

Jeden z twórców sukcesu Call of Duty pokazał nową grę – Human Element. Robert Bowling, bo o nim mowa, szykuje survival horror z zombie, który zostanie wydany dopiero w 2015 roku.

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie - ilustracja #1

Human Element to nowa gra współtwórcy Call of Duty Roberta Bowlinga, który zajmował się głównie kontaktami z fanami i promowaniem serii. Bowling zrezygnował z pracy w Infinity Ward w marcu, aby zająć się tworzeniem gier na własną rękę w studiu Robotoki. Jego pierwsza produkcja będzie postapokaliptycznym survival horrorem z zombie, skierowanym na następną generację konsol, pecety oraz urządzenia przenośne.

Bowling, znany fanom Call of Duty i Modern Warfare jako fourzerotwo, opowiedział o nowej produkcji w rozmowie z magazynem Game Informer. Dowiedzieliśmy się, że w grze zostanie zastosowany ciekawy system klas, który wpłynie na przebieg rozgrywki. Gracz będzie mógł wybrać jedno z trzech podejść: akcję, inteligencję lub skradanie się, oraz jeden z trzech profili: „przetrwaj sam”, „przetrwaj z partnerem” lub „przetrwaj z dzieckiem”.

Robert 'fourzerotwo' Bowling pracuje nad Human Element – postapokaliptycznym survival horrorem z zombie - ilustracja #2

Powyższe wybory zdeterminują przebieg zabawy i sprawią, że każdorazowa rozgrywka powinna być nieco inna. Możliwości gracza zdeterminują wskaźniki fizyczności oraz moralności. Sama gra ma koncentrować się na działaniu w obliczu strachu oraz w ogólnie pojętych sytuacjach ekstremalnych. Walka o przetrwanie rozpocznie się dopiero w 2015 roku. Robotoki chce wydać grę na PC, smartfonach, tabletach i przyszłych konsolach.

W jednym z wywiadów Bowling wyjaśnił, dlaczego opuszczając studio Infinity Ward nie dołączył do Respawn Entertainment, założonego przez Vincenta Zampellę oraz Jasona Westa, czyli twórców Call of Duty. Producent zapewnił, że obaj panowie i inni koledzy byli dla niego przyjaciółmi oraz wzorami. Bowling chciał jednak spróbować zająć się czymś innym, podjąć ryzyko i działać na własną rękę. Za parę lat zobaczymy, czy to się opłaci.

  1. Oficjalna strona Robotoki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Human Element

Human Element