Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 11:57

Dobre wyniki finansowe Ubisoftu. Otwarta beta Ghost Recon Online już wkrótce

Firma Ubisoft opublikowała raport finansowy za minione trzy miesiące. Wydawca ma powody do zadowolenia. Ujawniono też, że otwarta beta Ghost Recon Online ruszy już wkrótce.

Dobre wyniki finansowe Ubisoftu. Otwarta beta Ghost Recon Online już wkrótce - ilustracja #1
Już wkrótce ruszy otwarta beta gry Tom Clancy’s Ghost Recon Online

Firma Ubisoft opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny tego roku, czyli okres od początku kwietnia do końca czerwca. Szefostwo wydawcy ma powody do zadowolenia. Przychody sięgnęły 131 milionów euro, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 103 mln euro uzyskanymi w analogicznych trzech miesiącach w roku ubiegłym.

Najszybciej rozwija się sekcja sieciowa firmy. Przychody z gier tego typu i związanych z nimi usług wyniosły 27 mln euro, czyli aż o 112% więcej niż w 2011 roku. Doskonale radzi sobie też usługa Uplay, która może już się pochwalić 35 milionami zarejestrowanych użytkowników.

Jako swoje największe przeboje Ubisoftu wydane w ostatnim czasie wymieniono Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier oraz Trials Evolution. Nie podano konkretnych liczb, ale warto przypomnieć, że drugi z tych tytułów pobił rekord jednodniowej sprzedaży na Xbox Live Arcade. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery grę zakupiło ponad 100 tysięcy osób. Dla przyzwoitości dodajmy, że miesiąc później wynik ten przebił Minecraft.

Dobre wyniki finansowe Ubisoftu. Otwarta beta Ghost Recon Online już wkrótce - ilustracja #2
Trials Evolution

Jednocześnie szefostwo Ubisoft spodziewa się, że kolejny kwartał będzie odrobinę mniej udany i przychody wyniosą 110 mln euro. W zeszłym roku w analogicznym okresie wypuszczono Driver: San Francisco, który okazał się większym przebojem niż oczekiwał tego wydawca. Teraz zabraknie premier podobnego kalibru. Z bardziej pozytywnych wieści warto wspomnieć, że przed końcem września wystartuje otwarta beta Tom Clancy’s Ghost Recon Online.

Omawiając plany firmy na przyszłość jej szef, czyli Yves Guillemot, stwierdził, że wydawca zamierza wykorzystać debiuty nowych konsol do wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Zwiększone też zostaną inwestycje w gry oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Ubisoft potrafi tworzyć popularne marki i celem jest pełne wykorzystanie ich na wielu różnych platformach, nie tylko pecetach i konsolach, ale również na urządzeniach mobilnych. Dalszy rozwój usługi Uplay ma być jedną z głównych metod realizacji tych ambicji.