Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2012, 09:43

autor: Muninn

Minecraft na Xboksa 360 zakupiony przez milion osób w ciągu tygodnia

Studio Mojang poinformowało, że w pierwszym tygodniu od premiery Minercraft w wersji na Xboksa 360 osiągnął wynik miliona sprzedanych egzemplarzy. Gra zaczęła przynosić zyski już w godzinę od debiutu.

Wydana na Xboksa 360 wersja niezwykle popularnej gry Markusa „Notcha” Perssona Minecraft, osiągnęła spektakularny sukces. Od dnia premiery (9 maja) produkcja znalazła milion nabywców, pomimo stosunkowo wysokiej ceny (1600 punktów Microsoftu – ok. 70 zł).

Minecraft na Xboksa 360 zakupiony przez milion osób w ciągu tygodnia - ilustracja #1

Konsolowa edycja Minecrafta została stworzona przez szkocki zespół 4J Studios, znany przede wszystkim z konwersji na konsolę Xbox 360 takich tytułów jak strzelanka Perfect Dark oraz zręcznościówek Banjo-Kazooie i Banjo-Tooie.

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych do konsolowej wersji Minecrafta jest dodanie trybu multiplayer, dzięki któremu cztery osoby mogą grać w ten tytuł równocześnie na podzielonym ekranie. Oprócz tego możliwe jest prowadzenie rozgrywki również poprzez sieć. W tym wypadku wspólnie może bawić się do ośmiu osób.

Minecraft w wersji na Xboksa 360 już w pierwszym dniu od premiery mógł pochwalić się najwyższą sprzedażą w historii Xbox Live Arcade. Co więcej, Notch podał informację, że pieniądze wydane na tworzenie i wypromowanie gry zwróciły się już w pierwszej godzinie od udostępnienia wielbicielom możliwości zakupu produkcji.

O niezwykłym zainteresowaniu grą świadczą także podane do wiadomości publicznej statystyki. Okazuje się, że do tej pory wszyscy grający w Minecrafta na Xboksie 360 spędzili w cyfrowym świecie 5,2 miliona godzin, z czego ponad 2,4 miliona godzin w trybie multiplayer, gdzie utworzyli 4 miliony sesji.

Twórcy nie zamierzają spocząć na laurach. Pojawiły się informacje, że w przyszłości ukaże się patch do gry, pozwalający na prowadzenie rozgrywki za pomocą Kinecta.