Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPNDS
Okładka Star Wars Battlefront: Elite Squadron (PSP)
OkładkaStar Wars Battlefront: Elite Squadron (PSP)

Star Wars Battlefront: Elite Squadron

Taktyczna gra akcji, w której bierzemy udział w wielkich bitwach znanych z filmów z serii "Gwiezdne wojny". Nowością jest tryb, w którym do walk stają słynni bohaterowie i złoczyńcy.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars Battlefront: Elite Squadron Premiera

3lis2009

PSP NDS

producent: Rebellion wydawca: LucasArts wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Star Wars Battlefront: Elite Squadron jest kontynuacją wydanego w 2007 roku Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron. Mamy tu do czynienia z dynamiczną grą akcji, w której bierzemy udział w bitwach znanych fanom Gwiezdnych Wojen. Za przygotowanie wersji na PSP ponownie odpowiedzialne jest brytyjskie studio Rebellion, podczas gdy edycję na Nintendo DS opracowało n-Space.

Wątek fabularny gry składa się z dwunastu rozbudowanych rozdziałów. Częściowo pokrywają się one z wydarzeniami znanymi z kinowych produkcji, lecz w pewnym stopniu wykraczają też poza ramy uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa. W trakcie gry poznajemy historię szturmowca X2, będącego klonem Mistrza Jedi. Główny bohater postanawia sprzeciwić się swym stwórcom z Galaktycznego Imperium i przyłącza się do Sojuszu Rebeliantów, stając się członkiem jednej z tytułowych elitarnych eskadr. W trakcie rozgrywki ważną rolę odgrywa też postać bliźniaczego X1, który w przeciwieństwie do głównej postaci pozostał po stronie Imperium.

Podobnie jak w innych tytułach z serii Battlefront, tryb dla pojedynczego gracza stanowi jedynie wstęp dla rozgrywek multiplayerowych. Niewątpliwą atrakcją Elite Squadron jest też zupełnie nowy tryb o nazwie Heroes and Villians, w którym do walk stają wyłącznie najsłynniejsze postaci, między innymi Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Darth Maul, Hrabia Dooku czy Boba Fett.

Bitwy toczymy na rozległych planszach, wśród których zdecydowany prym wiodą lokacje znane fanom serii, jak chociażby Tatooine, Endor, Yavin 4 czy Hoth. Tradycyjnie już dla cyklu Battlefront nie jesteśmy ograniczeni do przemierzania pola bitwy o własnych siłach, gdyż w grze występuje wiele różnych środków transportu. Mowa tu między innymi o TIE Fighterach czy X-Wingach, dzięki którym w mgnieniu oka walki możemy przenieść z powierzchni planet w przestrzeń kosmiczną.

Na oprawę wizualną Elite Squadron składają się liczne eksplozje, rozbłyski laserów i inne ciekawe efekty towarzyszące zakrojonym na szeroką skalę bitwom. Akcję przez cały czas obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Star Wars Battlefront: Elite Squadron cena w dniu premiery: 139,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars Battlefront: Elite Squadron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Star Wars Battlefront: Elite Squadron Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS