Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2009, 12:30

autor: Łosiu

Nadchodzą nowe tytuły związane z marką Star Wars: Battlefront

LucasArts przygotowuje nowe tytuły na NDS i PSP, związane z marką Star Wars: Battlefront. Otrzymały one wspólny podtytuł Elite Squadron i dowiedzieliśmy się o ich istnieniu dzięki organizacji ESRB (czyli amerykańsko-kanadyjski odpowiednik naszego europejskiego PEGI), która przyznała im już kategorie wiekowe.

LucasArts przygotowuje nowe tytuły na NDS i PSP, związane z marką Star Wars: Battlefront. Otrzymały one wspólny podtytuł Elite Squadron i dowiedzieliśmy się o ich istnieniu dzięki organizacji ESRB (amerykańsko-kanadyjski odpowiednik naszego europejskiego PEGI), która przyznała im już kategorie wiekowe. Tytuł ewidentnie wskazuje na kontynuację wydanego w roku 2007 na PSP Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron.

Nadchodzą nowe tytuły związane z marką Star Wars: Battlefront - ilustracja #1

Z opisów zamieszczonych na stronach ESRB wynika, że mamy tu do czynienia z grą akcji, w której gracz będzie obserwować akcję z perspektywy trzeciej osoby, prowadzić walki w przestrzeni kosmicznej, na lądzie i powietrzu, przy pomocy miecza świetlnego, materiałów wybuchowych i broni laserowej. Pojawi się też turowy tryb strategiczny, gdzie będzie można zarządzać i dowodzić dużymi armiami. Przeciwnikami są zarówno ludzie, jak i droidy bojowe.

Gra została przeznaczona dla nastolatków (12+) w wersji na PSP (ponieważ w jednym z „pełnych dramatyzmu” filmików nieuzbrojona postać zostaje przecięta przez miecz świetlny, a inna umiera od strzału w plecy) i jako 10+ w wersji na DS.

Informacje nie przynoszą więc nic więcej ponad to, czego sami moglibyśmy się domyślić, i czego po grze osadzonej w świecie Gwiezdnych wojen należy się spodziewać. Więcej powinno zostać ujawnione na zbliżającym się E3.