Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2009, 12:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Terminator Salvation, LittleBigPlanet) 21/05/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Brink nową marką Bethesda Softworks?, E3 bez pokazu Dead Rising 2, pecetowy Terminator Salvation bez pliku instalacyjnego, nowości w LittleBigPlanet i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Brink nową marką Bethesda Softworks?, E3 bez pokazu Dead Rising 2, pecetowy Terminator Salvation bez pliku instalacyjnego, nowości w LittleBigPlanet i inne. Zapraszamy do lektury.

Bethesda Softworks

Koncern ZeniMax, któremu podlega firma Bethesda Softworks (producent najnowszych odsłon serii The Elder Scrolls i Fallout), zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym nową markę – Brink. We wniosku opisano ją jako grę na PC i konsole, rozprowadzaną za pośrednictwem Internetu. Czekamy na więcej szczegółów.

Dead Rising 2

Dead Rising 2 nie zostanie zaprezentowane na targach E3. Powód? Świńska grypa. W okolicach Osaki, w której mieści się siedziba zespołu deweloperskiego Capcomu odpowiedzialnego za tę produkcję (pomagającemu w dewelopingu kanadyjskiemu studiu Blue Castle Games), odnotowano pierwsze japońskie ognisko tej choroby. Główny producent gry, Keiji Inafune, podjął w związku z tym decyzję o rezygnacji z uczestnictwa na targach. Przypominamy, że Dead Rising 2 trafi do sklepów jeszcze w tym roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Terminator Salvation: The Videogame

Gra akcji Terminator Salvation: The Videogame w wersji na PC została wycofana ze sklepów w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że twórcy zapomnieli umieścić na płytach plik instalacyjny, bez którego, z wiadomych względów, gracz nie był w stanie uruchomić swojej kopii gry. Edycje konsolowe działają bez zarzutów. Do Europy produkcja studia Grin trafi 5 czerwca.

Plants vs Zombies

Plants vs Zombies to najszybciej sprzedająca się produkcja firmy PopCap Games, poinformował jej prezes, Garth Chouteau. Najnowsze dzieło twórców takich marek, jak Bejeweled i Peggle opowiada historię pojedynku roślin i zombiaków, utrzymanego w stylu gier z gatunku tower defense.

CrimeCraft

Firma Vogster Entertainment poinformowała, że pełna wersja sieciowej strzelaniny MMO o tytule CrimeCraft zostanie wydana 25 sierpnia. Edycje konsolowe (X360, PS3) trafią do sprzedaży w późniejszym czasie.

Capcom

Przedstawiciele Capcom oznajmili, że firma nawiązała współpracę z korporacją Valve. W ten sposób japoński producent i wydawca uzyskał możliwość udostępniania swoich gier w systemie Steam, równocześnie z ich premierą w tradycyjnych sklepach (pierwszym tytułem jest Bionic Commando, kolejnym ma być Dark Void). Z informacji ujawnionych przez firmę Capcom wynika również, że rozważa ona publikację kolejnych DLC do Resident Evil 5. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

LittleBigPlanet

Fani LittleBigPlanet otrzymają już niedługo możliwość zaopatrzenia się w specjalny DLC do swojej ulubionej gry. Jego zawartość będzie bezpośrednio związana z marką Ratchet & Clank. Szczegóły poznamy w najbliższej przyszłości. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Media Molecule planuje uruchomienie specjalnego portalu internetowego, za pośrednictwem którego gracze nie tylko zareklamują stworzone przez siebie poziomy, ale także będą w stanie pobrać na dysk twardy uruchomionej PS3 lokacje stworzone przez innych. Portal będzie również oferować rankingi, funkcję edycji profilu i dodawania zdjęć, a także współpracę z serwisami Flickr i Google Maps.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shining Force EXA

Call of Juarez: Więzy Krwi

Earth Defense Force 2017

Boxer's Road 2: The Real

Need for Speed Nitro NDS

Need for Speed Nitro Wii

Harry Potter and the Half-Blood Prince Wii

Harry Potter and the Half-Blood Prince NDS

Donkey Kong: Jungle Climber

Aliens vs Predator

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Virtua Tennis 2009

Darksiders: Wrath of War - fabuła

Fuel - multiplayer

Marvel: Ultimate Alliance 2 - Deadpool

MX vs. ATV Reflex

The Sims 3

Zeno Clash

gry