Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Donkey Kong: Jungle Climber (NDS)
OkładkaDonkey Kong: Jungle Climber (NDS)

Donkey Kong: Jungle Climber NDS

Bohaterem DK: King of Swing DS jest jedna z najbardziej popularnych małp świata gier video – Donkey Kong. Tym razem zajmuje się tym, w czym człekokształtne są najlepsze – bujaniem i wspinaniem się.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Donkey Kong: Jungle Climber Premiera NDS

9sierpnia2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Donkey Kong: Jungle Climber

Super Mario 64 DS

Sonic Rush

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

Bohaterem DK: King of Swing DS jest jedna z najbardziej popularnych małp świata gier video – Donkey Kong. Tym razem zajmuje się tym, w czym człekokształtne są najlepsze – bujaniem i wspinaniem się.

Gra, podobnie jak jej poprzedniczka wydana na GBA, opiera się na prostych zasadach. Jest to kolorowa i przyjemna dla oka zręcznościówka, w której cała rozgrywka sprowadza się do ciągłego wspinania się na coraz wyższe kondygnacje planszy. W tym celu posługujemy się przyciskami L i R, które odpowiadają kolejno za lewą i prawą łapę bohatera. Dzięki nim możemy łatwo rozbujać naszą postać, pozwolić jej omijać różne przeszkody i piąć się coraz wyżej.

W stosunku do poprzednika doszło sporo nowych elementów. Przede wszystkim wykorzystano dwa ekrany konsoli, pozwalając w ten sposób rozszerzyć pole widzenia i lepiej planować kolejne ruchy. Przypomina to nieco rozwiązanie, znane choćby z Sonic Rush. Dodano też nieco nowych ruchów, przedmiotów i sporo mini-gier.

Gra została w ten sposób opracowana, by mogli cieszyć się nią zarówno początkujący (w tym dzieci), jak i zaawansowani gracze. Dla tych pierwszych zamieszczono liczne zabawne samouczki, ułatwiające zapoznanie się z regułami gry.

W trybie Adventure, poza wspomnianym już Donkey Kongiem, możemy korzystać również z pomocy jego pomocnika, Diddy'ego Konga. Większa ilość bohaterów czeka na nas natomiast w trybie multiplayer, w którym zmierzyć się ze sobą może do czterech graczy jednocześnie – za pośrednictwem Download Play (przy użyciu jednego kartrydża z grą), albo wykorzystując lokalne połączenie Wi-Fi (w przypadku, gdy każdy gracz posiada własną wersję DK: King of Swing DS). Rozgrywka dla wielu graczy odbywa się na zasadzie współzawodnictwa w różnych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym trybie, zadaniach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong: Jungle Climber

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.