Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Donkey Kong: Jungle Climber (NDS)

Donkey Kong: Jungle Climber NDS

Bohaterem DK: King of Swing DS jest jedna z najbardziej popularnych małp świata gier video – Donkey Kong. Tym razem zajmuje się tym, w czym człekokształtne są najlepsze – bujaniem i wspinaniem się.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Donkey Kong: Jungle Climber (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

9sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bohaterem DK: King of Swing DS jest jedna z najbardziej popularnych małp świata gier video – Donkey Kong. Tym razem zajmuje się tym, w czym człekokształtne są najlepsze – bujaniem i wspinaniem się.

Gra, podobnie jak jej poprzedniczka wydana na GBA, opiera się na prostych zasadach. Jest to kolorowa i przyjemna dla oka zręcznościówka, w której cała rozgrywka sprowadza się do ciągłego wspinania się na coraz wyższe kondygnacje planszy. W tym celu posługujemy się przyciskami L i R, które odpowiadają kolejno za lewą i prawą łapę bohatera. Dzięki nim możemy łatwo rozbujać naszą postać, pozwolić jej omijać różne przeszkody i piąć się coraz wyżej.

W stosunku do poprzednika doszło sporo nowych elementów. Przede wszystkim wykorzystano dwa ekrany konsoli, pozwalając w ten sposób rozszerzyć pole widzenia i lepiej planować kolejne ruchy. Przypomina to nieco rozwiązanie, znane choćby z Sonic Rush. Dodano też nieco nowych ruchów, przedmiotów i sporo mini-gier.

Gra została w ten sposób opracowana, by mogli cieszyć się nią zarówno początkujący (w tym dzieci), jak i zaawansowani gracze. Dla tych pierwszych zamieszczono liczne zabawne samouczki, ułatwiające zapoznanie się z regułami gry.

W trybie Adventure, poza wspomnianym już Donkey Kongiem, możemy korzystać również z pomocy jego pomocnika, Diddy'ego Konga. Większa ilość bohaterów czeka na nas natomiast w trybie multiplayer, w którym zmierzyć się ze sobą może do czterech graczy jednocześnie – za pośrednictwem Download Play (przy użyciu jednego kartrydża z grą), albo wykorzystując lokalne połączenie Wi-Fi (w przypadku, gdy każdy gracz posiada własną wersję DK: King of Swing DS). Rozgrywka dla wielu graczy odbywa się na zasadzie współzawodnictwa w różnych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym trybie, zadaniach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Donkey Kong: Jungle Climber

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong: Jungle Climber

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?
Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?

wiadomość14 czerwca 2010

Według niepotwierdzonych informacji serwisu IGN, Retro Studios pracuje nad nową odsłoną cyklu Donkey Kong, przeznaczoną na Wii. Wynika z nich również, że prezentacja kolejnego dzieła twórców serii Metroid Prime odbędzie się w trakcie konferencji koncernu Nintendo w trakcie targów E3 (jej początek nastąpi we wtorek, o godzinie 18:00).