Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDSWii
Okładka Need for Speed: Nitro (NDS)
OkładkaNeed for Speed: Nitro (NDS)

Need for Speed: Nitro

Kolejna odsłona znanej serii Need for Speed, tym razem stawiającej na bardziej zręcznościową zabawę. Mnóstwo licencjonowanych samochodów z górnej półki i niezwykła oprawa audiowizualna.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed: Nitro Premiera

6lis2009

Wii NDS

Need for Speed Nitro to kolejna odsłona bardzo znanej serii wyścigów, przeznaczona przede wszystkim na konsole Nintendo (Wii, DS). Za stworzenie tej produkcji odpowiada montrealski oddział EA Games. Ekipa znana jest z takich tytułów jak Army of Two (PS3, Xbox 360), czy Skate It (Wii).

Twórcy Nitro postawili przede wszystkim na radosną rozrywkową zabawę, rezygnując w pewnym stopniu z realistycznego odwzorowania prowadzenia bardzo szybkich samochodów. Model jazdy jest więc bardzo zręcznościowy i dzięki temu produkcja ta z pewnością spodoba się graczom o różnym poziomie umiejętności.

Sednem jazdy jest nabijanie tytułowego nitro, czyli krótkotrwałego przyspieszenia. Dokonujemy tego wykonując efektowne ewolucje, a przede wszystkim wchodząc w zakręty z poślizgiem i jadąc tuż za samochodami przeciwników. Użycie dopalacza w odpowiednim momencie gwarantuje nam przewagę i wygraną, więc należy z niego korzystać roztropnie. Przydaje się on także w celu zgubienia policyjnego pościgu, w którym niejednokrotnie uczestniczymy.

W grze znajdziemy wiele licencjonowanych samochodów i możliwość dowolnego modyfikowania ich (zarówno wygląd zewnętrzny jak i parametry). Całość została wykonana w specyficznej i unikalnej oprawie audiowizualnej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Need for Speed: Nitro cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Nitro

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS