Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiNDS
Okładka Need for Speed: Nitro (Wii)

Need for Speed: Nitro

Kolejna odsłona znanej serii Need for Speed, tym razem stawiającej na bardziej zręcznościową zabawę. Mnóstwo licencjonowanych samochodów z górnej półki i niezwykła oprawa audiowizualna.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Need for Speed: Nitro (Wii)

data premiery gry:

6lis2009

Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed Nitro to kolejna odsłona bardzo znanej serii wyścigów, przeznaczona przede wszystkim na konsole Nintendo (Wii, DS). Za stworzenie tej produkcji odpowiada montrealski oddział EA Games. Ekipa znana jest z takich tytułów jak Army of Two (PS3, Xbox 360), czy Skate It (Wii).

Twórcy Nitro postawili przede wszystkim na radosną rozrywkową zabawę, rezygnując w pewnym stopniu z realistycznego odwzorowania prowadzenia bardzo szybkich samochodów. Model jazdy jest więc bardzo zręcznościowy i dzięki temu produkcja ta z pewnością spodoba się graczom o różnym poziomie umiejętności.

Sednem jazdy jest nabijanie tytułowego nitro, czyli krótkotrwałego przyspieszenia. Dokonujemy tego wykonując efektowne ewolucje, a przede wszystkim wchodząc w zakręty z poślizgiem i jadąc tuż za samochodami przeciwników. Użycie dopalacza w odpowiednim momencie gwarantuje nam przewagę i wygraną, więc należy z niego korzystać roztropnie. Przydaje się on także w celu zgubienia policyjnego pościgu, w którym niejednokrotnie uczestniczymy.

W grze znajdziemy wiele licencjonowanych samochodów i możliwość dowolnego modyfikowania ich (zarówno wygląd zewnętrzny jak i parametry). Całość została wykonana w specyficznej i unikalnej oprawie audiowizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Nitro

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Milion gier z logo Need For Speed i EA Polska w rękach graczy

wiadomość4 marca 2011

Koncern Electronic Arts poinformował, że Polacy zakupili ponad milion egzemplarzy gier z serii Need for Speed, wprowadzonych do sprzedaży przez polski oddział firmy (począwszy od Need for Speed: Underground).

Need for Speed: Hot Pursuit RACE zadebiutuje na E3
Need for Speed: Hot Pursuit RACE zadebiutuje na E3

wiadomość13 czerwca 2010

Od rozpoczęcia tegorocznego E3 dzieli już nas bardzo niewiele czasu. Sale targowe są przyszykowane i czekają na pierwszych gości. Pojawiają się też pierwsze zdjęcia i filmiki pustych na razie stoisk. Dzięki nim dowiedzieliśmy czegoś, co powinno ucieszyć fanów cyklu Need for Speed.

Electronic Arts o premierach swoich nowych gier
Electronic Arts o premierach swoich nowych gier

wiadomość12 stycznia 2010

Podczas prezentacji planów Electronic Arts na przyszły rok finansowy, John Riccitiello, szef firmy, przedstawił szacunkowe daty premier kilku bardzo ważnych tytułów. Okazuje się więc, że w okresie od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca 2011 roku zobaczymy takie produkcje jak: nowy Medal of Honor, kolejny Crysis, odświeżony Need for Speed i przerażający Dead Space 2.

Premiery gier w Polsce (2-8 listopada)
Premiery gier w Polsce (2-8 listopada)

wiadomość9 listopada 2009

Najważniejsza premiera ubiegłego tygodnia to bez wątpienia Dragon Age: Początek. Gra studia BioWare powędrowała do sklepów w piątek, wywołując tuż przed debiutem spore kontrowersje.

Ukończono pracę nad Need for Speed: Nitro
Ukończono pracę nad Need for Speed: Nitro

wiadomość20 października 2009

Właściciele PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i PSP zagrywają się w nowego Need for Speed Shift od ponad miesiąca. Użytkownicy Wii i Nintendo DS na kolejną odsłonę popularnej serii wyścigowej muszą jeszcze trochę poczekać. Szczęśliwie, nie potrwa to już zbyt długo – europejska premiera Need for Speed: Nitro, którego deweloping właśnie ukończono, odbędzie się już 6 listopada.

Wii
NDS