Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka NASCAR Kart Racing (Wii)
OkładkaNASCAR Kart Racing (Wii)

NASCAR Kart Racing Wii

Zręcznościowa gra wyścigowa odwołująca się do wyścigów NASCAR. Do dyspozycji mamy 24 rózne trasy, 14 licencjonowanych kierowców i wzorowane na prawdziwych autach gokarty.

Wyścigi | gokarty | NASCAR | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Kart Racing Premiera Wii

10lutego2009

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do NASCAR Kart Racing

Mario Kart

Mario Kart 64

Need for Speed: Nitro

NASCAR Kart Racing jest grą poświęconą wyścigom samochodów, startujących w ramach amerykańskiego cyklu NASCAR. Mamy tu jednak do czynienia z bardzo luźnym potraktowaniem tematu - licencjonowane wozy zastąpiono przypominającymi je gokartami, a na torach porozrzucane są liczne power-upy, a model jazdy czysto zręcznościowy. Również oprawa graficzna świadczy o niezbyt poważnym charakterze gry - jest bardzo kolorowa i utrzymana w kreskówkowym stylu. Nawet postaci kierowców, choć wzorowane na prawdziwych gwiazdach tego sportu, są karykaturalne.

W trybie kariery obejmujemy kontrolę nad trzykrotnym mistrzem najbardziej prestiżowej wersji wyścigów NASCAR - Sprint Cup Series - Jimmie Johnsonem i przez następnych trzynaście serii staramy się ponownie zdobyć ten zaszczytny tytuł. Wraz z pokonywaniem kolejnych rywali odblokowujemy dodatkowe postaci, nowe trasy, tryby rozgrywki, pojazdy i oczywiście uzyskujemy dostęp do następnej serii. Jeśli wygramy wszystkie możliwe konkurencje na danym torze stajemy się jego "twarzą", a podobizna naszego kierowcy pojawia się nawet na billboardach. Jeśli jednak znudzi nam się zabawa w pojedynkę, możemy spróbować swoich sił w trybie muliplayer dla maksymalnie czterech graczy. Niestety twórcy nie przewidzieli opcji ścigania się z żywym przeciwnikiem przez Internet - możemy rywalizować jedynie na podzielonym ekranie.

W sumie dostępnych jest dwudziestu czterech kierowców, z czego czternastu to licencjonowani zawodowcy, a więc obok wspomnianego już wcześniej Jimmie'go Johnsona pojawiają się takie nazwiska jak Jeff Burton, Kevin Harvick czy Kyle Busch, natomiast pozostałą dziesiątkę stanowią postaci bonusowe. Ścigać się możemy na dwudziestu czterech różnych trasach, wśród ich znalazły się także wzorowane na istniejących w rzeczywistości, na przykład Daytona International Speedway, Talladega Superspeedway, Dover International Speedway i Bristol Motor Speedway. Zresztą na różnorodność torów z pewnością nie można narzekać - cześć wyścigów odbywa się w typowo pustynnych rejonach, niektóre zabiorą nas w wiejskie okolice lub górskie kaniony lub nawet do bardziej nietypowych miejsc takich jak chociażby złomowisko lub baza wojskowa. Oczywiście nie zabrakło też stadionów, miejskich ulic i autostrad.

W osiągnięciu zwycięstwa pomocne okazuje się odpowiednie wykorzystanie krótkiego przyspieszenia - jeśli napełnimy do maksimum specjalny miernik, tak zwany Boost Meter, możemy przez chwilę użyć dopalacza i wyprzedzić oponentów. Istotne jest także łapanie różnych power-upów, dzięki którym łatwo uzyskać przewagę nad pozostałymi zawodnikami - na przykład rzucenie żółtej flagi zmusza przeciwników do zwolnienia, rozlanie oleju sprawi, że zaczną ślizgać się po torze, z kolei kanister uzupełni do maksimum nasz Boost Meter i przez krótki czas pozwoli na nielimitowane jego wykorzystanie. Możemy również bezpośrednio zaatakować konkurentów dzięki rzuceniu dynamitu lub wystrzeleniu rakiety.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe NASCAR Kart Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.