Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 19:33

autor: Adrian Werner

Magrunner: Dark Pulse – premiera cthulhupunkowej gry logicznej

Do sprzedaży trafiła pierwszoosobowa gra logiczna Magrunner: Dark Pulse. Wykorzystujemy w niech rękawicę manipulującą siłami magnetycznymi, aby odeprzeć inwazję obcych przypominających Cthulhu i jego krewniaków.

Mamy dobre wieści dla fanów pierwszoosobowych gier logicznych. Do sprzedaży na serwisie Steam właśnie trafiło Magrunner: Dark Pulse. Za projektem stoi studio 3AM Games, będące częścią składową firmy Frogwares.

Na serwisie Steam Magrunner: Dark Pulse sprzedawane jest w cenie 19,99 euro, czyli w przeliczeniu około 85 złotych. Grę można nabyć taniej o ok. 30 zł w jednym z polskich sklepów. Warto przypomnieć, że trwają również prace nad wersjami na PlayStation 3 i Xbox 360. Premiera edycji konsolowych zaplanowała została na wrzesień tego roku.

  1. Magrunner: Dark Pulse – wyszukiwarka cen
Gra powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 3. - Magrunner: Dark Pulse – premiera cthulhupunkowej gry logicznej - wiadomość - 2013-06-21
Gra powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 3.

Gra łączy elementy science-fiction oraz horroru wzorowanego na twórczości H. P. Lovecrafta. Magrunner: Dark Pulse toczy się w roku 2050, na terenie centrum szkoleniowego korporacji Gruckezber Megatech. Gracze wcielaj się w uczestnika programu testowego, mającego sprawdzić przydatność rękawicy kontrolującej siły magnetyczne. Niestety, podczas z jednego z eksperymentów otwarta zostaje brama do innego wymiaru, zamieszkiwanego przez prastare obce zło. Istoty z tego miejsca zaczynają się wdzierać do naszej rzeczywistości i jeśli nie zostaną powstrzymane, to doprowadzą do zagłady gatunku ludzkiego.

Gra jest w dużym stopniu inspirowana rozwiązaniami serii Portal. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, do rozwiązywania zagadek służy noszony przez bohatera gadżet, a podczas kampanii poza sprytem musimy również często wykazywać się dobrym refleksem. Magrunner: Dark Pulse nie jest jednak bezmyślnym klonem i oferuje sporo unikalnych cech. Poza cthulhupunkowym klimatem największa różnicą są mechanizmy działania taszczonego przez bohatera urządzenia. Rękawica firmy Megatech potrafi bowiem naładować część przedmiotów zieloną lub czerwoną energią. Dwa obiekty zasilone tym samym kolorem zaczynają się przyciągać, podczas gdy te potraktowane innymi barwami się odpychają.

Warto na koniec dodać, że część środków na produkcję Magrunner: Dark Pulse zgromadzono za pośrednictwem crowdfundingowego serwisu Gameplanet Lab. Był to jedyny sukces tej usługi. Po porażce przygodówki Day One nie uruchomiono już żadnych innych zbiórek.

Ostatnia aktualizacja: 2013-06-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Magrunner: Dark Pulse

Magrunner: Dark Pulse