Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 20:05

autor: qjin

Thief trafi także na PlayStation 3 i Xboksa 360

Studio Eidos Montreal potwierdziło, że czwarta odsłona serii Thief wyjdzie także na konsolach obecnej generacji – PlayStation 3 i Xboksa 360. Premiera odbędzie się równocześnie na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych.

Nowe przygody Garretta zmierzają także na konsole obecnej generacji - Thief trafi także na PlayStation 3 i Xboksa 360 - wiadomość - 2013-06-20
Nowe przygody Garretta zmierzają także na konsole obecnej generacji

Nowa produkcja studia Eidos Montreal dołączy do grona tytułów dostępnych zarówno na konsolach kończącej się, jak i nadchodzącej generacji. Mimo że Thief: Out of the Shadows ogłoszono pierwotnie tylko na PC oraz zbliżające się nieuchronnie urządzenia koncernów Microsoft i Sony, to firma Square Enix ma w planach wydanie kontynuacji przygód złodzieja Garretta także na PlayStation 3 i Xboksa 360. Premiera odbędzie się jednocześnie na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych.

Stéphane Roy, jeden z głównych producentów projektu studia Eidos Montreal, ujawnił, że wersje na starszy sprzęt będą się różnić jedynie oferowaną oprawą wizualną, która z kolei na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One ma być „imponująca”. Rdzeń rozgrywki zostanie nietknięty, gdyż proponowana przez twórców „wizja gry jest osiągalna na konsolach obecnej generacji”.

Edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3 mają oferować to samo, tylko w nieco gorszej szacie graficznej - Thief trafi także na PlayStation 3 i Xboksa 360 - wiadomość - 2013-06-20
Edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3 mają oferować to samo, tylko w nieco gorszej szacie graficznej

Thief IV to restart kultowego cyklu skradanek, który narodził się w 1998 roku za sprawą nieistniejącego już studia Looking Glass. W nowej odsłonie ponownie wcielimy się w Garretta, mistrza złodziejskiego fachu i trafimy do świata wzorowanego na okresie wiktoriańskim oraz utrzymanego w klimatach gotycko-steampunkowych. Gra twórców Deus Ex: Human Revolution była prezentowana na tegorocznych targach E3, dzięki temu mogliśmy ujrzeć pierwsze fragmenty z rozgrywki, a także dowiedzieliśmy się kilku istotnych szczegółów na temat mechaniki. Po więcej szczegółów odsyłamy Was do naszych wrażeń z wersji na PlayStation 4.

Nowy Thief zadebiutuje w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2013-06-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Thief

Thief