Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 18:00

autor: Ender

Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry

W sieci pojawiły się pierwsze screeny oraz szkice koncepcyjne z gry Thief 4, pochodzące z najnowszego numeru magazynu Game Informer, w którym nowy tytuł zostanie oficjalnie przedstawiony światu.

Thief – Miasto – rysunek koncepcyjny /źródło: vk.com/gamesmaniac - Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry - wiadomość - 2013-03-05
Thief – Miasto – rysunek koncepcyjny /źródło: vk.com/gamesmaniac

Dziś do sieci trafiły pierwsze autentyczne screenshoty oraz grafiki koncepcyjne z nadchodzącej czwartej odsłony serii Thief. Pojawiły się one po raz pierwszy na łamach rosyjskiego serwisu społecznościowego vk.com a stamtąd trafiły na różne fora oraz do serwisów informacyjnych. Pochodzą one z najnowszego i jeszcze nie opublikowanego numeru amerykańskiego magazynu Game Informer, na którego stronach twórcy ze studia Edios Montreal oficjalnie zapowiedzą tytuł i przedstawią jego najważniejsze cechy. Już teraz wiemy jednak, że nowa produkcja, podobnie jak Tomb Raider, będzie restartem serii, porzucającym wcześniejszą numerację, zatytułowanym po prostu Thief. Gra ukaże się w 2014 roku na komputerach PC oraz PlayStation 4, jak również „innych konsolach nowej generacji”, co w tym przypadku oznacza prawie na pewno następcę Xboksa 360.

Thief – screen #1 /źródło: vk.com/gamesmaniac - Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry - wiadomość - 2013-03-05
Thief – screen #1 /źródło: vk.com/gamesmaniac

Bohaterem tytułu będzie ponownie Garrett. Wraz z nim gracze przemierzą gotycko-industrialną metropolię, nazywaną „Miastem”, w której szukać będzie szczęścia i bogactwa, okradając najlepiej chronione i najbardziej niebezpieczne dla złodzieja miejsca. Miasto ma wręcz gotować się od nierozwiązanych problemów społecznych, które dodatkowo pogarszają rozszerzająca się plaga oraz bezkompromisowe rządy Barona, jedynego i niepodzielnego władcy metropolii. W trakcie przygody Garrett stawi czoła Baronowi i zbudowanemu przez niego opresyjnemu systemowi.

Thief – screen #2 /źródło: vk.com/gamesmaniac - Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry - wiadomość - 2013-03-05
Thief – screen #2 /źródło: vk.com/gamesmaniac
Thief – screen #3 /źródło: vk.com/gamesmaniac - Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry - wiadomość - 2013-03-05
Thief – screen #3 /źródło: vk.com/gamesmaniac
Thief – screen #4 /źródło: vk.com/gamesmaniac - Thief 4 – wyciekły pierwsze screeny z gry - wiadomość - 2013-03-05
Thief – screen #4 /źródło: vk.com/gamesmaniac