Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 17:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

XCOM 2 - nowy materiał prezentuje zarządzanie bazą

Studio Firaxis Games opublikowało nowy materiał wideo z rozgrywką z XCOM 2. Tym razem udostępniono nagranie związane z zarządzaniem bazą, co pokazywano podczas prezentacji produkcji w trakcie targów gamescom 2015.

Firma 2K Games i studio Firaxis Games zaprezentowały ponad 10-minutowy materiał z rozgrywką z XCOM 2. Pokazano na nim szereg elementów związanych z zarządzaniem kwaterą główną, dostosowywaniem wyglądu żołnierzy, usprawnieniami broni, mapą świata itd. Osoby wyczekujące tej produkcji z pewnością mają na co popatrzeć. Co ciekawe, powyższe wideo nie jest nowe, gdyż ten sam materiał zaprezentowano podczas targów gamescom 2015. Tym razem możecie jednak obejrzeć go w lepszej jakości i bez komentarza Gartha DeAngelisa, starszego producenta z Firaxis Games. Przypominam jeszcze, że na przetestowanie wszystkich nowinek w XCOM 2 nie będziemy musieli zbyt długo czekać, gdyż tytuł ukaże się na komputerach osobistych w listopadzie bieżącego roku.

XCOM 2 - nowy materiał prezentuje zarządzanie bazą - ilustracja #2

XCOM 2 to kolejna odsłona słynnej serii taktycznych gier strategicznych. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2012 roku XCOM: Enemy Unknown. Akcja produkcji rozgrywać ma się dwadzieścia lat po znanych już wydarzeniach. Obcy przejęli władzę na Ziemi, ale nie oznacza to, że ludzie zaprzestali dalszej walki. Organizacja XCOM stara się odzyskać planetę, jednak jej siła znacznie zmalała i walka z najeźdźcami odbywa się teraz w bardziej partyzancki sposób.

Rozgrywka w nowej części nie ma strasznie odbiegać od tego, z czym mieliśmy do czynienia poprzednim razem. W związku z tym do naszych zadań należeć będzie nie tylko sama walka, która odbywać ma się w systemie turowym, ale także zaprezentowane na dzisiejszym nagraniu zarządzanie bazą.