Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 10:18

Unavowed nową przygodówką studia Wadjet Eye Games

Znane m.in. z gry Shardlight i serii Blackwell studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Unavowed, czyli przygodówkowy thriller z mocno nieliniową kampanią.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Unavowed nową przygodówką studia Wadjet Eye Games - wiadomość - 2016-03-22
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Specjalizująca się w przygodówkach firma Wadjet Eye Games zapowiedziała kolejną grę z tego gatunku. Jest nią thriller z elementami nadprzyrodzonymi zatytułowany Unavowed. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Warto dodać, że na czele projektu stoi szef studia Dave Gilbert, czyli twórca serii Blackwell. W przypadku Wadjet Eye Games sporo wydawanych pod tym szyldem pozycji (np. Gemini Rue, Primordia, Resonance, A Golden Wake czy Technobabylon) jest w rzeczywistości opracowywana przez inne zespoły. W przypadku Unavowed jest inaczej, choć warto wspomnieć, że do pomocy nad fabułą Gilbert zatrudnił Jennifer Hepler, czyli scenarzystkę, która pracowała przy dwóch pierwszych odsłonach serii Dragon Age.

Akcja Unavowed osadzona będzie w czasach współczesnych w Nowym Jorku. Gracz wcieli się w mężczyznę (lub kobietę, jeśli tak wybierze), który przez ostatnie pół roku był opętany przez demona i zmuszony bezwolnie patrzeć, jak mroczna istota za pomocą jego ciała siała zniszczenie oraz cierpienie w całym mieście. Kres temu położył egzorcyzm przeprowadzony przez agentów walczącej ze złem starożytnej organizacji Unavowed. Bohater nie może jednak wrócić do swojego poprzedniego życia. Przez te sześć miesięcy stracił bowiem wszystko, w tym dom, rodzinę i przyjaciół, a co gorsza poszukuje go każdy policjant w Nowym Jorku. Jedyne co mu pozostało to dołączyć do grupy, która go uratowała.

Rozpoczynając zabawę, wybierzemy nie tylko płeć postaci, ale również jedną z trzech biografii. Te decyzje wpłyną potem w dużym stopniu na przebieg fabuły. Cała kampania ma być zresztą nieliniowa, z rozgałęziającym się scenariuszem. Tym samym grę będziemy mogli przechodzić wielokrotnie, za każdym razem trafiając na nowe wątki i wydarzenia.

Mechanizmy rozgrywki mają być typowo przygodówkowe. Podczas zabawy będziemy więc eksplorowali lokacje, prowadzili rozmowy, gromadzili przedmioty i rozwiązywali zagadki. Ciekawym elementem powinna okazać się obecność partnera. Dobierzemy go z pięciu możliwych postaci i każda z nich posiadać ma unikalną osobowość oraz własne nadnaturalne zdolności.

Wadjet Eye Games znane jest z wykorzystywania stylistyki retro i w przypadku Unavowed ta tradycja zostanie dochowana, ale jednocześnie gra zaoferuje dwukrotnie wyższą rozdzielczość niż typowe produkcje zespołu.

  1. Wadjet Eye Games – oficjalna strona studia