Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Unavowed (PC)
OkładkaUnavowed (PC)

Unavowed

Przygodówka utrzymana w konwencji thrillera, za której stworzeniem stoi studio Wadjet Eye Games. Gracz wciela się w osobę, która przez ostatnie pół roku była opętana przez demona wykorzystującego jej ciało w celu siania w Nowym Jorku cierpienia i zniszczenia.

Przygodowe | point-and-click | thriller | 2D | indie

Unavowed to wydana na platformę PC gra przygodowa, utrzymana w klimacie thrillera z elementami nadprzyrodzonymi. Produkcję opracowało studio Wadjet Eye Games. Głównym projektantem był Dave Gilbert, czyli twórca serii Blackwell. W opracowaniu fabuły pomagała mu Jennifer Hepler, czyli scenarzystka, która pracowała przy dwóch pierwszych odsłonach serii Dragon Age.

Fabuła

Akcja Unavowed osadzona jest w czasach współczesnych w Nowym Jorku. Gracz wciela się w mężczyznę (lub kobietę, jeśli tak wybierze), który przez ostatnie pół roku był opętany przez demona i zmuszony bezwolnie patrzeć, jak mroczna istota za pomocą jego ciała siała zniszczenie oraz cierpienie w całym mieście. Kres temu położył egzorcyzm przeprowadzony przez agentów walczącej ze złem starożytnej organizacji Unavowed.

Bohater nie może jednak wrócić do swojego poprzedniego życia. Przez te sześć miesięcy stracił bowiem wszystko, w tym dom, rodzinę i przyjaciół, a co gorsza poszukuje go każdy policjant w Nowym Jorku. Jedyne co mu pozostało, to dołączyć do grupy, która go uratowała.

Mechanika

W wydanym na PC Unavowed mechanizmy rozgrywki są typowo przygodówkowe. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Rozpoczynając zabawę, wybieramy nie tylko płeć postaci, ale również jedną z trzech biografii. Te decyzje wpływają potem w dużym stopniu na przebieg fabuły. Cała kampania jest zresztą nieliniowa, z rozgałęziającym się scenariuszem. Tym samym grę możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem trafiając na nowe wątki i wydarzenia.

Ciekawym elementem jest obecność partnera towarzyszącego nam podczas przygody i służącego pomocą. Dobieramy go z pięciu możliwych postaci i każda z nich posiada unikalną osobowość oraz własne nadnaturalne zdolności.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Unavowed cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Unavowed: 16+

Unavowed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 700 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows ME
PC
Switch