Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Unavowed (PC)

Unavowed PC

Przygodówka utrzymana w konwencji thrillera, za której stworzeniem stoi studio Wadjet Eye Games. Gracz wciela się w osobę, która przez ostatnie pół roku była opętana przez demona wykorzystującego jej ciało w celu siania w Nowym Jorku cierpienia i zniszczenia.

Przygodowe | point-and-click | thriller | 2D

PC Windows
Okładka Unavowed (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2018

8sierpnia2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unavowed to wydana na platformę PC gra przygodowa, utrzymana w klimacie thrillera z elementami nadprzyrodzonymi. Produkcję opracowało studio Wadjet Eye Games. Głównym projektantem był Dave Gilbert, czyli twórca serii Blackwell. W opracowaniu fabuły pomagała mu Jennifer Hepler, czyli scenarzystka, która pracowała przy dwóch pierwszych odsłonach serii Dragon Age.

Fabuła

Akcja Unavowed osadzona jest w czasach współczesnych w Nowym Jorku. Gracz wciela się w mężczyznę (lub kobietę, jeśli tak wybierze), który przez ostatnie pół roku był opętany przez demona i zmuszony bezwolnie patrzeć, jak mroczna istota za pomocą jego ciała siała zniszczenie oraz cierpienie w całym mieście. Kres temu położył egzorcyzm przeprowadzony przez agentów walczącej ze złem starożytnej organizacji Unavowed.

Bohater nie może jednak wrócić do swojego poprzedniego życia. Przez te sześć miesięcy stracił bowiem wszystko, w tym dom, rodzinę i przyjaciół, a co gorsza poszukuje go każdy policjant w Nowym Jorku. Jedyne co mu pozostało, to dołączyć do grupy, która go uratowała.

Mechanika

W wydanym na PC Unavowed mechanizmy rozgrywki są typowo przygodówkowe. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Rozpoczynając zabawę, wybieramy nie tylko płeć postaci, ale również jedną z trzech biografii. Te decyzje wpływają potem w dużym stopniu na przebieg fabuły. Cała kampania jest zresztą nieliniowa, z rozgałęziającym się scenariuszem. Tym samym grę możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem trafiając na nowe wątki i wydarzenia.

Ciekawym elementem jest obecność partnera towarzyszącego nam podczas przygody i służącego pomocą. Dobieramy go z pięciu możliwych postaci i każda z nich posiada unikalną osobowość oraz własne nadnaturalne zdolności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Unavowed

16+

Wymagania sprzętowe Unavowed

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 700 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows ME
Unavowed – zwiastun i data premiery przygodówki autora serii Blackwell
Unavowed – zwiastun i data premiery przygodówki autora serii Blackwell

wiadomość23 czerwca 2018

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Unavowed, czyli nieliniowego przygodówkowego thrillera od autorów serii Blackwell. Produkcja ukaże się w sierpniu, a oczekiwanie na nią umilić powinien nowy zwiastun.

Unavowed nową przygodówką studia Wadjet Eye Games
Unavowed nową przygodówką studia Wadjet Eye Games

wiadomość22 marca 2016

Znane m.in. z gry Shardlight i serii Blackwell studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Unavowed, czyli przygodówkowy thriller z mocno nieliniową kampanią.