Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2018, 11:24

Unavowed – zwiastun i data premiery przygodówki autora serii Blackwell

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Unavowed, czyli nieliniowego przygodówkowego thrillera od autorów serii Blackwell. Produkcja ukaże się w sierpniu, a oczekiwanie na nią umilić powinien nowy zwiastun.

Gra zmierza wyłącznie na PC. - Unavowed – zwiastun i data premiery przygodówki autora serii Blackwell - wiadomość - 2018-06-23
Gra zmierza wyłącznie na PC.
UNAVOWED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wadjet Eye Games
  2. Wydawca: Wadjet Eye Games
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 8 sierpnia 2018 r.

Długo już czekamy na Unavowed, czyli nową przygodówkę autorów serii Blackwell. Projekt został zapowiedziany ponad dwa lata temu, ale prace wydają się wreszcie zmierzać ku końcowi. Twórcy ogłosili właśnie, że gra trafi do sprzedaży 8 sierpnia tego roku. Jak dotąd zapowiedziano wyłącznie wydanie pecetowe. Udostępniono również nowy zwiastun.

Warto pamiętać, że większość wcześniejszych projektów wydanych pod szyldem Wadjet Eye Games po jakimś czasie od premiery na PC trafiła również na urządzenia mobilne, więc w tym przypadku może być podobnie.

Prace nad Unavowed trwają w rzeczywistości już cztery lata. Większość produkcji, które trafiają na rynek opatrzone logiem Wadjet Eye Games (np. Gemini Rue, Primordia, Resonance, A Golden Wake czy Technobabylon), ma odrębne zespoły produkcyjne. Natomiast ostatnim projektem, na czele którego stał szef studia Dave Gilbert, było The Blackwell Epiphany z 2014 roku.

Unavowed zapowiada się na zdecydowanie najbardziej ambitną produkcję w dotychczasowym dorobku Wadjet Eye Games. Studio specjalizuje się w przygodówkach retro i do tej kategorii należeć będzie również najnowszy produkt zespołu, ale autorzy porzucili rozdzielczość 320x240 na rzecz 640x360.

Znacznie ważniejsze są jednak zmiany w mechanizmach rozgrywki, które mają zapewnić wyraźnie więcej swobody niż poprzednie przygodówki studia. Rozpoczynając zabawę, wybierzemy płeć naszej postaci oraz rozegramy jeden z trzech odmiennych prologów. Kampania ma być w dużym stopniu nieliniowa, a nasze decyzje skierują historię na jedną z kilku alternatywnych ścieżek. Dodatkowo gracz będzie wybierać członków swojej drużyny i każdy towarzysz posiadać ma odmienne cechy oraz umiejętności.

  1. Oficjalna strona gry