Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Golden Wake (PC)
OkładkaA Golden Wake (PC)

A Golden Wake PC

Nawiązująca do klasyki gatunku przygodówka point-and-click, stanowiąca pierwszy poważny projekt niezależnego studia Grundislav Games. Akcja gry toczy się w latach dwudziestych XX wieku w niewielkim miasteczku na Florydzie.

Przygodowe | point-and-click | indie

A Golden Wake Premiera PC

9października2014

producent: Grundislav Games wydawca: Wadjet Eye Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Golden Wake

Blade Runner

Gemini Rue

Lamplight City

A Golden Wake to niezależna gra przygodowa wyprodukowana przez amerykańskie studio Grundislav Games we współpracy z zespołem Wadjet Eye Games, znanym z takich produkcji, jak The Shivah, Blackwell, Gemini Rue czy też Resonance.

Akcja tytułu rozgrywa się w latach dwudziestych XX wieku, w Coral Gables na Florydzie. Gracz wciela się w Alfie Banksa – zwyczajnego faceta, który handluje nieruchomościami. Widząc jednak, jak szybko milionerami stają się inni, on również chce się szybko wzbogacić, biorąc udział w ciemnych interesach i nawiązując podejrzane znajomości. Podczas przygody natrafimy m.in. na skorumpowanych polityków, podejrzanych sprzedawców, przemytników alkoholu, itd. Koniec końców Alfie dostanie więcej, niż pragnął. Co ciekawe, historia przedstawiona w grze jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, a dodatkowo wykorzystuje historyczne postaci oraz rzeczywiste lokacje.

Rozgrywka w A Golden Wake wykorzystuje mechanizmy stosowane w wielu innych przygodówkach point-and-click, przypominając klasyczne produkcje w stylu King's Quest i Monkey Island. W grze przemierzamy więc kolejne lokacje w poszukiwaniu przedmiotów niezbędnych do przedostania się w nowe miejsca. Oprócz tego główny bohater posiada wyjątkowe zdolności analizy innych osób, odkrywając w ten sposób ich słabości, które wykorzystuje do własnych celów.

Oprawa graficzna została utrzymana w klasycznym stylu retro, charakteryzującym się rozpikselowanym obrazem. Dodatkowo twórcy zatroszczyli się o klimat produkcji, nawiązując do czasów Gatsby’ego, kiedy to królował przepych, blichtr i mafia.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Golden Wake: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Golden Wake Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows ME/XP/Vista/7/8