Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Technobabylon (PC)

Technobabylon

Oldskulowa gra przygodowa w klimatach cyberpunk, będąca rozwinięciem darmowej epizodycznej przygodówki studia Technocrat. Za jej powstanie odpowiada niezależna ekipa Wadjet Eye Games, mająca na swoim koncie m.in. takie tytuły jak Primordia czy Gemini Rue.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | point-and-click | 2D | indie

Okładka Technobabylon (PC)

data premiery gry:

21maj2015

PC

16sie2017

iOS

Technobabylon to oldskulowa przygodówka point-and-click w klimatach cyberpunk. Za produkcję odpowiada studio Wadjet Eye Games, które specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu klasycznych gier przygodowych w stylu lat 90. ubiegłego wieku. Wydawca i deweloper ma w swoim dorobku takie tytuły, jak Primordia, Gemini Rue, Resonance czy cykl Blackwell. Producenci znani są z tego, że nie boją się poważnych tematów czy negatywnych zakończeń. Technobabylon opiera się na wcześniejszej produkcji niezależnego studia Technocrat, która była darmowym tytułem publikowanym w formie epizodycznej. Pierwsza część trafiła do dystrybucji w 2010 roku, jednak ostatecznie ukazały się jedynie trzy odcinki z ośmiu zaplanowanych. Nawiązanie przez Technocrat współpracy z Wadjet Eye zaowocowało wprowadzeniem nowej szaty graficznej, nagraniem głosów postaci przez profesjonalnych aktorów oraz poprawkami w warstwie fabularnej i technicznej.

Akcja Technobabylon rozgrywa się w roku 2087 w dystopicznej metropolii przyszłości. Inżynieria genetyczna i modyfikacje technologiczne są na porządku dziennym, szerzy się uzależnienie od Transu, używki opartej na wirtualnej rzeczywistości, która zastępuje ludziom kontakt z innymi, a sprawami administracyjnymi zarządza sztuczna inteligencja określana mianem Centrali. Za utrzymanie porządku odpowiada brutalna i dobrze uzbrojona organizacja CEL, łącząca rolę wojska, policji i instytutu badawczego. W grze wcielamy się w trójkę bohaterów. Doktor Charlie Regis to genetyk i specjalista dochodzeniowy organizacji CEL. Mężczyzna jest szantażowany przez nieznanych sprawców, a całość ma związek ze śmiercią jego żony ponad 20 lat wcześniej i ich nienarodzonymi dziećmi. Latha Sesame to kobieta uzależniona od Transu i cierpiąca na agorafobię, czyli lęk przed otwartą przestrzenią. Nieudana próba zamachu zmusza ją do podjęcia wysiłku, by wyrwać się z nałogu i odnaleźć odpowiedzi w świecie realnym. Trzecim protagonistą jest Max Lao, przedstawicielka służb mundurowych, której lojalność zostaje wystawiona na próbę w momencie, gdy otrzymuje rozkaz aresztowania swojego życiowego partnera. Choć historie poszczególnych bohaterów wydają się niezależne, splata je wątek zakrojonego na szeroką skalę spisku politycznego, który zagraża nie tylko życiu głównych postaci, ale też światu, jaki znają.

Gra jest klasyczną przygodówką z interfejsem point-and-click. Większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Po świecie gry poruszamy się, przechodząc między wykonanymi techniką pixel art dwuwymiarowymi ekranami. Szata graficzna utrzymana jest w stylu retro cyberpunk i przywodzi na myśl gry przygodowe z lat dziewięćdziesiątych, oferuje jednak większą płynność animacji. Za oprawę odpowiada Ben Chandler, pracujący wcześniej nad cyklem Blackwell.

Twórcy Technobabylon dali społeczności graczy możliwość uczestniczenia w produkcji tytułu poprzez wykorzystanie ich nagranych głosów jako wiadomości z automatycznych sekretarek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Technobabylon

Wymagania wiekowe Technobabylon

12+

Wymagania sprzętowe Technobabylon

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Pentium 4 1.6 GHz
 • 64 MB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 5900 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows ME/XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.6 GHz
 • 64 MB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 5900 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows ME/XP/Vista/7/8
Technobabylon Birthright - kontynuacja retroprzygodówki postawi na 3D
Technobabylon Birthright - kontynuacja retroprzygodówki postawi na 3D

wiadomość19 lutego 2019

Firma Wadjet Eye Games zapowiedziała Technobabylon: Birthright, czyli kontynuację udanej przygodówki z 2015 roku. Będzie to pierwsza produkcja tego zespołu, która zaoferuje trójwymiarową grafikę zamiast pełnego widocznych pikseli 2D.

Recenzja gry Technobabylon - Cyberpunkowy kryminał
Recenzja gry Technobabylon - Cyberpunkowy kryminał

wiadomość3 czerwca 2015

Jest rok 2087. Inżyniera genetyczna jest codziennością, uzależniający Trance zastąpił wszelkie formy kontaktów międzyludzkich, a miastem zarządza potężna sztuczna inteligencja o nazwie Central. Tak w dużym skrócie prezentuje się świat nowej gry od Wadjet Eye Games i studia Technocrat, a mowa tutaj o "Technobabylon". Jak spisuje się ta klasyczna przygodówka osadzona w klimatach cyberpunk?

Wieści ze świata (Might & Magic: Heroes VII, Humble Weekly Bundle, Technobabylon, E3) 22/5/15
Wieści ze świata (Might & Magic: Heroes VII, Humble Weekly Bundle, Technobabylon, E3) 22/5/15

wiadomość22 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o zamkniętej becie gry Might & Magic: Heroes VII, premierze Technobabylonu, tygodniowej ofercie Humble Bundle oraz trybie gry globalnej w Heroes of the Storm. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Technobabylon, Battlefield 4, sonder.) 4/5/15
Wieści ze świata (Technobabylon, Battlefield 4, sonder.) 4/5/15

wiadomość4 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Technobabylon, filmie z kulisów produkcji gry sonder. oraz easter-eggu w Battlefield 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Technobabylon – zapowiedziano oldskulową przygodówkę w klimatach cyberpunk
Technobabylon – zapowiedziano oldskulową przygodówkę w klimatach cyberpunk

wiadomość9 stycznia 2015

Studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Technobabylon – oldskulową przygodówkę point-and-click w klimatach cyberpunk. W tytule wcielimy się w trójkę bohaterów, którzy walcząc z własnymi problemami, odkrywają istnienie zakrojonego na szeroką skalę spisku politycznego. Produkcja ma ukazać się na wiosnę tego roku.

PC
iOS