Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 11:27

Technobabylon Birthright - kontynuacja retroprzygodówki postawi na 3D

Firma Wadjet Eye Games zapowiedziała Technobabylon: Birthright, czyli kontynuację udanej przygodówki z 2015 roku. Będzie to pierwsza produkcja tego zespołu, która zaoferuje trójwymiarową grafikę zamiast pełnego widocznych pikseli 2D.

Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży. - Technobabylon Birthright - kontynuacja retro przygodówki postawi na 3D - wiadomość - 2019-02-19
Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży.
TECHNOBABYLON: BIRTHRIGHT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Technocrat Games / Wadjet Eye Games
  2. Wydawca: Wadjet Eye Games
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC

Studia Wadjet Eye Games i Technocrat Games poinformowały, że pracują nad Technobabylon: Birthright, czyli kontynuacją jednej z najlepszych przygodówek 2015 roku. Produkcja powstaje z myślą o pecetach. Niestety na razie autorzy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

Tak jak w przypadku pierwszej części, głównym deweloperem jest studio Technocrat Games, natomiast Wadjet Eye Games pomaga w produkcji oraz będzie wydawcą. Do tej pory oba zespoły koncentrowały się na dwuwymiarowych produkcjach retro, wzorowanych na pecetowych przygodówkach z lat 90. ubiegłego wieku. Technobabylon: Birthright zerwie z tą tradycją, porzucając 2D na rzecz w pełni trójwymiarowej oprawy graficznej.

Pomimo wykorzystania 3D, Technobabylon: Birthright powinno zachować klimat pierwowzoru. Głównym artystą odpowiedzialnym za grafikę jest bowiem Ben Chandler, który pełnił tę samą rolę przy produkcji pierwszej części, jak również gier Shardlight, Unavowed oraz serii Blackwell.

Na razie przestawienie się na 3D wywołuje mieszane uczucia. Lokacje prezentują się dobrze, natomiast gorzej jest z bohaterami. Jak tłumaczy jednak Ben Chandler, zespół na razie nie włożył dużo pracy w postacie, gdyż najpierw muszą mieć nagrane wszystkie pliki audio z dialogami, zanim zajmą się animacjami i mimiką.

Niestety, na razie autorzy nie podzielili się żadnymi innymi konkretami odnośnie Technobabylon: Birthright. Wypuścili jedynie kilka pierwszych screenów, z których wynika, że gra zachowa tradycyjny interfejs point-n-click.

Przypomnijmy, że Technobabylon zadebiutowało na PC 21 maja 2015 roku. W sierpniu 2017 r. ukazała się konwersja na urządzenia mobilne z systemem iOS. Gra została ciepło przyjęta i wydanie pecetowe posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic.

  1. Oficjalna strona TechnocratGames
  2. Oficjalna strona Wadjet Eye Games