Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2019, 10:39

autor: Czarny Wilk

Ukończono zdjęcia do Star Wars 9

Grudniowa premiera wielkiego finału trzeciej trylogii Gwiezdnych wojen zdaje się być niezagrożona - reżyser obrazu J.J. Abrams potwierdził, że zakończono prace na planie i podzielił się nowym zdjęciem obsady.

Choć trzecia trylogia Gwiezdnych wojen, w skład której wchodzą Przebudzenie mocy, Ostatni Jedi i niemający jeszcze oficjalnego tytułu, debiutujący w grudniu epizod dziewiąty, spotkała się z dość mieszanym odbiorem fanów, na jej zwieńczenie mimo wszystko czekają miliony widzów. Mamy dla nich dobre wieści – J.J. Abrams, reżyser Star Wars: Episode IX (który pełnił analogiczne stanowisko przy Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu mocy) potwierdził, że prace na planie filmowym dobiegły końca i teraz obraz trafił do postprodukcji.

Rey, Finn i Poe – ekipa znowu razem. - Ukończono zdjęcia do Star Wars 9 - wiadomość - 2019-02-19
Rey, Finn i Poe – ekipa znowu razem.

To niesamowite, ale dziś zakończyliśmy zdjęcia do Epizodu IX. Nie istnieje odpowiedni sposób, by podziękować magicznej ekipie i obsadzie. Jestem na zawsze wdzięczny wam wszystkim.

Oprócz podziękowań reżyser zamieścił także zdjęcie z planu, na którym widzimy obejmujących się Daisy Ridley, Johna Boyegę i Oscara Isaaca – troje aktorów wcielających się w głównych bohaterów trzeciej trylogii Gwiezdnych wojen. Zdjęcie wykonane zostało na tle pustynnego krajobrazu, co sugeruje nam jedną ze scenerii, jakie zobaczymy w nadchodzącym filmie.

Gwiezdne wojny: Epizod IX zadebiutują 20 grudnia 2019 roku i będą zwieńczeniem nie tylko trzeciej trylogii, ale również całej sagi o Skywalkerach. O fabule filmu wiemy tylko tyle, że będzie on kontynuował wątki z dwóch poprzednich produkcji i jego akcja rozegra się rok po wydarzeniach z Ostatniego Jedi.