Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shardlight (PC)

Shardlight PC

Utrzymana w klimatach postapokaliptycznych przygodówka point-and-click, opracowana przez znane z serii The Blackwell Legacy studio Wadjet Eye.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | postapokalipsa | 2D | indie

PC Windows
Okładka Shardlight (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2016

8marca2016

Steam

Shardlight to wydana na platformę PC gra przygodowa utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Produkcję opracowało specjalizujące się w tym gatunku studio Wadjet Eye Games, znane z serii The Blackwell Legacy.

Fabuła

Akcja Shardlight toczy się w bliżej nieokreślonej postapokaliptycznej przyszłości, gdzie cywilizacja ludzka została prawie kompletnie zniszczona w wyniku wojny nuklearnej. Społeczność, która powstała na tych gruzach, kontrolowana jest przez autorytarny rząd. Bogaci arystokraci otrzymują dużo jedzenia oraz lekarstw w zamian za popieranie władz. Natomiast reszta ocalałych żyje w skrajnej nędzy, a głód i choroby powodują, że większość osób umiera młodo.

Gracze wcielają się w postać Amy Wellard – młodej kobiety, która została zarażona śmiercionośnym wirusem. Podejmuje się pracy dla znienawidzonego rządu, gdyż zapewnia to udział w loterii, gdzie wygraną jest szczepionka na dręczącą ją chorobę. Dziewczyna nie zamierza jednak tylko liczyć na łut szczęścia i nie cofnie się przed niczym w celu zdobycia lekarstwa.

Mechanika

Wydane na PC Shardlight to klasyczna gra przygodowa z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki zazwyczaj nie są szczególnie trudne, choć potrafią sprawić kłopot mniej doświadczonym graczom. Rozgrywka w Shardlight testuje wyłącznie naszą spostrzegawczość oraz umiejętność łączenia faktów – w grze nie znajdziemy żadnych wyzwań zręcznościowych. Ponadto w miarę postępów w fabule pojawia się kilka wyborów moralnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shardlight

16+

Wymagania sprzętowe Shardlight

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Pentium IV 2 GHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows ME
Recenzja gry Shardlight - przygnębiająco, klasycznie, stylowo, bez zmian
Recenzja gry Shardlight - przygnębiająco, klasycznie, stylowo, bez zmian

Recenzja 23 marca 2016, 12:09

Tiberius zresztą wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale i głosem. Wadjet Eye Games nie słynęło do tej pory z fenomenalnego voice actingu, a i Shardlight jest pod tym względem dość nierówny. O ile dialogi zostały nieźle napisane (choć nie liczcie na żadne fajerwerki), tak już nie zawsze radzą sobie aktorzy. Dla przykładu rewolucjonistka Danton lub kupiec Gordon nigdy nie brzmią tak, jakby byli choć trochę zainteresowani wydarzeniami na ekranie. Reszta postaci wypada przyzwoicie, choć nie wznosi się ponad poprawny poziom. Z jednym, wspomnianym wcześniej wyjątkiem. Grany przez Abe’a Goldfarba Tiberius wykonuje świetną robotę, a jego persona budzi niepokój nie tylko swoim wyglądem, ale i właśnie głosem. Przytłumiony przez maskę, nader teatralny, sprawia, że Tiberius jest antagonistą tak przerysowanym, jak tylko się da, ale w Shardlighcie wcale to nie przeszkadza.