Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2015, 12:45

autor: Draug

Wieści ze świata (Shardlight, Sonic Lost World, This War of Mine, Team Fortress 2) 7/10/2015

Dziś piszemy m.in. o wydaniu Sonic Lost World na PC, aktualizacjach do gier This War of Mine i Team Fortress 2 oraz zapowiedzi Shardlight (nowej przygodówki studia Wadjet Eye Games). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do czwartku 8.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 9.10 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 12.10 do godz. 19:00) – przecena 166 gier – WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks: Live by the Sword (do czwartku 8.10 do godz. 5:59) – WWW:

Shardlight – nowa przygodówka studia Wadjet Eye

Specjalizujące się w robieniu przygodówek studio Wadjet Eye Games – znane z tytułów takich jak The Blackwell Legacy czy Technobabylonzapowiedziało kolejny projekt z gatunku point-and-click, zatytułowany Shardlight. Trafimy w nim do świata zniszczonego wojną nuklearną, który dręczy zaraza, głód… i rozwarstwienie społeczne – podczas gdy biedacy wiodą krótkie żywoty w nędzy, rządząca kasta bogaczy pławi się w luksusach. Kierowana przez gracza bohaterka, Amy Wellard, wystąpi przeciwko takiemu stanowi rzeczy, rozpaczliwie szukając lekarstwa na swoją śmiertelną chorobę. Gra powstaje z myślą o pecetach, a jej premiera ma nastąpić wiosną 2016 roku.

Sonic Lost World wyjdzie na PC

Firma SEGA zapowiedziała pecetową wersję platformówki Sonic Lost World, która pierwotnie została wydana na konsole 3DS i Wii U w 2013 roku. Nowe wydanie trafi do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji 2 listopada 2015 roku, wzbogacone o wsparcie dla wysokich rozdzielczości, opcję sterowania klawiaturą i myszką oraz steamowe funkcjonalności. Edycja komputerowa oprócz podstawki będzie zawierała DLC Nightmare. Nabywając grę w pre-orderze (za 29,99 euro, czyli ok. 127 zł), otrzymacie gratis Sonic & All-Stars Racing Transformed.

This War of Mine – patch 1.4 z obsługą Steam Workshop

Wojenny symulator życia cywili od rodzimego studia 11 bit doczekał się kolejnej dużej aktualizacji. Patch 1.4 – noszący nazwę Nowy początek (ang. New Beginning) – wprowadza do This War of Mine przede wszystkim wsparcie dla Warsztatu Steam (albo Steam Workshop, jak kto woli). Dzięki temu możemy dzielić się ze społecznością swoimi kreacjami w edytorze scenariuszy, który został zaimplementowany w łatce 1.3. Oprócz tego wzbogacono rzeczony edytor o więcej opcji tworzenia postaci oraz wprowadzono kolejne trzy wersje językowe gry: turecką, japońską i koreańską. Deweloper zdradził też, że następne aktualizacje przyniosą nam narzędzia moderskie z prawdziwego zdarzenia, pozwalające tworzyć nowe zdarzenia, przedmioty etc.

Team Fortress 2 otrzymał dużą aktualizację Invasion

Team Fortress 2 – sieciowa strzelanka studia Valve Software – doczekała się kolejnej dużej aktualizacji, stworzonej przez samych graczy i nazwanej Invasion. Jej motywem przewodnim jest tytułowa inwazja obcych, natomiast zawartość stanowią cztery nowe mapy, bronie, gadżety do personalizacji postaci i inne drobiazgi. Choć uaktualnienie jako takie jest oczywiście bezpłatne, w sklepie wbudowanym w grę można nabyć Invasion Community Update Pass za równowartość 2 dolarów (ok. 8 zł). Dzięki tej przepustce Wasze osiągnięcia na nowych arenach będą zapisywane w rankingu, a ponadto otrzymacie szansę zdobycia świeżych przedmiotów ze skrzynek pojawiających się losowo na mapach. Jeśli jesteście zainteresowani, lepiej nie zwlekajcie, bowiem oferta obowiązuje w ramach eventu w grze, który potrwa do 5 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: