Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2015, 14:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Zobacz zwiastun prezentujący nowości w Wasteland 2: Director’s Cut

W sieci pojawił się filmik przedstawiający nowości w grze Wasteland 2: Director’s Cut – rozszerzonej edycji kickstarterowego RPG w klimacie postapokaliptycznym – okraszony deweloperskim komentarzem. Director's Cut zadebiutuje 16 października.

Wasteland 2: Director’s Cut – rozszerzona wersja ubiegłorocznego RPG w klimacie postapokalipsy – zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 16 października. Z tej okazji studio inXile entertainment przygotowało specjalny filmik, w którym Brian Fargo – producent i reżyser rzeczonej gry, który pracował również nad „jedynką” z 1988 roku – opowiada o nowościach i zmianach względem edycji podstawowej, skupiając się na aspektach drużyny i taktyki. Pierwszym novum są dziwactwa [oryg. quirks], dzięki którym nadamy naszym postaciom różnorakie cechy osobowości – dobre i złe, z czego każda ma swoje plusy i minusy. Z legendarnego Fallouta zaczerpnięto, nomen omen, perki, pozwalające na odblokowanie specjalnych zdolności i premii. Ponadto deweloperzy z inXile oddadzą w nasze ręce system precyzyjnego ataku na wzór falloutowego V.A.T.S-a. Owo jawne zapożyczenie umożliwia namierzanie poszczególnych części ciała przeciwnika, których trafienie daje różnorakie skutki.

Warto na zakończenie przypomnieć, że osoby, które zakupiły oryginalną wersję Wastelanda 2 na PC, otrzymają rozszerzenie Director’s Cut za darmo.