Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Technobabylon: Birthright (PC)
OkładkaTechnobabylon: Birthright (PC)

Technobabylon: Birthright PC

Kontynuacja cyberpunkowej przygodówki point-n-click z 2015 roku. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, Technobabylon: Birthright oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, ale rozgrywka nadal koncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | point-and-click | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Technobabylon: Birthright Premiera PC

grudzień2021

producent: Technocrat Games wydawca: Wadjet Eye Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Technobabylon: Birthright

Syberia

Blade Runner: Enhanced Edition

Dreamfall Chapters

Technobabylon: Birthright to przygodówka w klimacie cyberpunka. Jest to kontynuacja Technobabylon z 2015 roku. Oba projekty opracowało studio Technocrat Games, a w produkcji pomagał zespół Wadjet Eye Games.

Fabuła

Akcja toczy się w przyszłości, w futurystycznym mieście Newton, zarządzanym przez zaawansowaną sztuczną inteligencję znaną jako Control. Gra opowiada historię kilku mieszkańców tej metropolii. Każda z postaci ma własne problemy i początkowo wydają się one być ze sobą niezwiązane. Wraz z rozwojem fabuły losy bohaterów zaczynają się ze sobą splatać, powoli ujawniając większą intrygę.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Technobabylon: Birthright pozostaje wierne rozwiązaniom z pierwszej części. Otrzymujemy zatem tradycyjną przygodówkę z interfejsem point-n-click, w której zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Gra jest do pewnego stopnia nieliniowa. Część problemów da się rozwiązać na kilka sposobów, a nasze wybory wpływają na to, jak zakończy się cała historia.

Kwestie techniczne

Największą różnicą w porównaniu z pierwszą częścią jest oprawa wizualna. Zamiast dwuwymiarowego stylu retro z dużymi pikselami otrzymujemy w pełni trójwymiarową grafikę.

Pomimo wykorzystania 3D, Technobabylon: Birthright udało się zachować klimat pierwowzoru. Głównym artystą odpowiedzialnym za grafikę był bowiem Ben Chandler, który pełnił tę samą rolę przy produkcji pierwszej części, jak również gier Shardlight, Unavowed oraz serii Blackwell.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Technobabylon: Birthright: 16+