Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2015, 13:13

autor: Arantasar

Technobabylon – zapowiedziano oldskulową przygodówkę w klimatach cyberpunk

Studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Technobabylon – oldskulową przygodówkę point-and-click w klimatach cyberpunk. W tytule wcielimy się w trójkę bohaterów, którzy walcząc z własnymi problemami, odkrywają istnienie zakrojonego na szeroką skalę spisku politycznego. Produkcja ma ukazać się na wiosnę tego roku.

Zapowiedziano grę Technobabylon. - Technobabylon – zapowiedziano oldskulową przygodówkę w klimatach cyberpunk - wiadomość - 2015-01-09
Zapowiedziano grę Technobabylon.

Studio Wadjet Eye Games specjalizuje się w produkcji klasycznych gier przygodowych typu point-and-click w stylu lat 90. ubiegłego wieku. W swoim dorobku ma takie tytuły jak Primordia, Gemini Rue czy Resonance. Producenci znani są z tego, że nie boją się poważnych tematów czy negatywnych zakończeń. Ostatnio ujawnili, że pracują nad kolejną oldskulową przygodówką – cyberpunkowym thrillerem Technobabylon.

Akcja rozgrywa się w roku 2087 w dystopicznym mieście przyszłości. Inżyniera genetyczna jest powszechna, szerzy się uzależnienie od Transu, używki opartej na wirtualnej rzeczywistości, która zastępuje kontakt z innymi, a wszystkim zarządza sztuczna inteligencja określana mianem Centrali. Za utrzymanie porządku odpowiada brutalna i dobrze uzbrojona organizacja CEL, łączące rolę wojska, policji i instytutu badawczego.

W grze wcielimy się w trójkę bohaterów. Pierwszym z nich będzie dr Charlie Regis, genetyk i specjalista dochodzeniowy organizacji CEL. Mężczyzna jest szantażowany przez nieznanych sobie ludzi. Sprawa ma związek ze śmiercią jego żony ponad 20 lat wcześniej i ich nienarodzonymi dziećmi. Drugim bohaterem jest Latha Sesame, kobieta uzależniona od Transu i cierpiąca na agorafobię, czyli lęk przed otwartą przestrzenią. Nieudany zamach na jej życie zmuszą kobietę do próby wyrwania się z nałogu i odnalezienia odpowiedzi w świecie realnym. Trzecim protagonistą będzie Max Lao, także przedstawicielka służb mundurowych, której lojalność zostaje wystawiona na próbę w momencie, gdy otrzymuje rozkaz aresztowania swojego życiowego partnera. Choć historie poszczególnych bohaterów wydają się niezależne, splatać je będzie wątek zakrojonego na szeroką skalę spisku politycznego, który ma zagrozić nie tylko życiu głównych postaci, ale też światu, jaki znają. Producenci zapowiadają enigmatycznie, że cała trójka „pozna swoich stwórców”, co w uniwersum, gdzie biologia opiera się na inżynierii genetycznej, nie jest takie niezrozumiałe. Studio Wadjet Eye Games chce zaprezentować wszystkich bohaterów gry w formie krótkich portretów psychologicznych upublicznianych co jakiś czas. Wraz z zapowiedzią tytułu ujawniono filmik przedstawiający sylwetkę Charliego Regisa:

Technobabylon w skrócie:
  • Producent i wydawca: Wadjet Eye Games
  • Gatunek: przygodówka point-and-click w klimatach cyberpunk
  • Data wydania: wiosna 2015
  • Platforma: PC

Gra Technobabylon tworzona jest we współpracy z niezależnym studiem Technocrat i opiera się na wcześniejszej produkcji tego ostatniego. Pierwotnie był to darmowy tytuł publikowany w formie epizodycznej. Pierwsza część trafiła do dystrybucji w 2010 roku, ale ostatecznie ukazały się jedynie trzy odcinki z ośmiu zaplanowanych. Podjęcie współpracy z Wadjet Eye Games wiąże się z wprowadzeniem nowej szaty graficznej (stworzonej przez Bena Chandlera, odpowiedzialnego za oprawę gry Blackwell Epiphany), nagraniem głosów postaci przez profesjonalnych aktorów oraz poprawkami w warstwie fabularnej i technicznej. Jak stwierdził James Dearden, szef studia Technocrat:

Zdałem sobie sprawę z tego, że muszę zrobić najlepsze Technobabylon, jakie tylko mogę. Teraz jest to jedna, ciągła gra zamiast serii epizodów, a całość utrzymana jest w wyrazistym stylu „retro cyberpunk”. W ciągu czterech lat produkcji Technobabylon zmienił się płynnie w coś więcej, niż początkowo zakładałem. Za parę miesięcy w grę będzie można już zagrać i wtedy zobaczycie, jakie zmiany przeszła – szczególnie jeśli należycie do tych osób, które przyswoiły poprzednie części i czekały na czwartą z nich od marca 2011 roku.

Głosy głównych postaci są już podłożone, ale twórcy przewidzieli możliwość zaangażowania społeczności graczy przy nagrywaniu kwestii mówionych. W grze pojawi się futurystyczna książka telefoniczna, z której będzie można wybrać dowolny numer i zadzwonić do przypadkowych osób, niepowiązanych w żaden sposób z fabułą. Jeśli chcecie, aby bohater gry usłyszał Waszą wiadomość nagraną na wirtualnej poczcie głosowej, możecie zgłaszać swoje kandydatury na oficjalnej stronie studia Technocrat.

Technobabylon ma ukazać się wiosną tego roku na komputerach osobistych wyposażonych w system operacyjny Windows. W dalszej kolejności planowane są edycje na Maca i Linuksa.