Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCAND
Okładka Murder (PC)

Murder

Cyberpunkowa przygodówka, którą opracował Peter Moorhead, autor gry Stranded. Murder zabiera graczy kilka dekad w przyszłość, do futurystycznego Tokio.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | 2D

Murder to wydana na platformę PC, iOS i AND cyberpunkowa przygodówka. Produkcję opracował Peter Moorhead, czyli autor należącej do tego samego gatunku gry Stranded.

Fabuła

Akcja toczy się na terenie futurystycznej wersji miasta Tokio, kilka dekad w przyszłości. Murder opowiada historię detektyw Motomeru Minori, czyli porucznika w metropolitalnej policji. Przydzielona jej zostaje dziwna i bardzo niebezpieczna sprawa zabójstwa, która sprawia, że kobieta kwestionuje własne definicje moralności oraz świadomości.

Mechanika

Pod względem rozgrywki wydane na platformę PC, iOS i AND Murder jest klasyczną przygodówką. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Gra oferuje prosty do opanowania interfejs, który w pewnych momentach staje się integralną częścią opowiadanej historii.

Murder to pozycja mała i tania, będąca interaktywnym odpowiednikiem krótkiego opowiadania, przejście kampanii zajmuje bowiem maksymalnie godzinę.

Kwestie techniczne

Grafika Murder wykonana została w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, odwołującej się do cyberpunku. Podczas zabawy towarzyszy nam klimatyczna muzyka, którą skomponował amerykański muzyk znany jako kubrixXx.

Zobacz pełny opis gry

Wymagania wiekowe Murder

12+

Wymagania sprzętowe Murder

PC Windows

Minimalne: Dual Core , karta grafiki 1 GB, 750 MB HDD, Windows XP

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#8 – cyberpunk)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#8 – cyberpunk)

wiadomość24 marca 2016

W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne gry pozbawione mikropłatności przyglądamy się produkcjom osadzonym w realiach cyberpunkowych.

PC
iOS
AND