Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 09:54

autor: Góral

No Man's Sky - cały wszechświat ważyć będzie około 6 GB

Studio Hello Games odpowiedziało na ciekawe pytanie - ile będzie ważyć No Man's Sky? Okazało się, że ogromna produkcja zajmować ma na płycie zaledwie 6 GB miejsca, z czego sporo pożre audio.

Przed kilkoma dniami studio Hello Games poinformowało, że wyczekiwany kosmiczny sandbox No Man's Sky został ukończony, więc zaplanowana na 10 sierpnia premiera raczej nie zostanie przełożona. Natomiast dziś mamy ciekawe wieści związane z rozmiarem produkcji. Jak powszechnie wiadomo, w grze będziemy eksplorować ogromny, proceduralnie generowany wszechświat, który liczyć ma około 18 trylionów planet. Zastanawialiście się ile to wszystko będzie ważyć? W sumie niewiele, gdyż szef dewelopera Sean Murray, wyjawił, że na płycie znajdziemy około 6 GB danych, z czego spora część przypada na audio. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że ekipa pracuje już nad pierwszą aktualizacją produkcji, a samo No Man's Sky przeszło przez proces certyfikacyjny w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, czekając jeszcze na zielone światło w Japonii.

W No Man's Sky spotkamy zarówno żywe organizmy, jak i maszyny. - No Man's Sky - cały wszechświat ważyć będzie około 6 GB - wiadomość - 2016-07-12
W No Man's Sky spotkamy zarówno żywe organizmy, jak i maszyny.

O No Man's Sky zostało już powiedziane w zasadzie wszystko, ale jeżeli kilkanaście ostatnich miesięcy spędziliście w zamknięciu i bez dostępu do Internetu, to przypominamy, że w grze wcielimy się w kosmicznego podróżnika, przemierzającego wszechświat w poszukiwaniu kolejnych przygód. Uniwersum dzielone będzie przez wszystkich graczy i raz odkryta planeta stanie się dostępna dla każdego z nich. Poszczególne lokacje mają się różnić rozmaitymi elementami – od kolorystyki, przez dostępne surowce, aż po istoty je zamieszkujące.

Produkcja stworzona przez niewielką ekipę Hello Games ukaże się na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych.