Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 09:41

Powstaje serial telewizyjny na bazie Battlefielda

Ekspansja gier wideo na inne media trwa w najlepsze – świat obiegła wiadomość, że Paramount Television oraz Anonymous Content łączą swoje siły, aby stworzyć serial oparty na grach z serii Battlefield. Jednym z producentów został Michael Sugar – zdobywca tegorocznego Oscara za film Spotlight.

Wydaje się, że czasy, kiedy gry komputerowe stanowiły osobne medium, zarezerwowane jedynie dla wąskiej grupy odbiorców, bezpowrotnie minęły. Elektroniczna rozrywka coraz częściej i śmielej miesza się chociażby z kinem i telewizją, czego dobrym przykładem jest najnowsza wiadomość związana z serią Battlefield. Paramount Television oraz Anonymous Content, firmy zajmujące się produkcją materiałów telewizyjnych, nabyły prawa do przygotowania serialu na bazie bestsellerowego cyklu pierwszoosobowych strzelanek.

Battlefield to według Paramount TV świetna okazja, aby przenieść dynamiczną narrację na mały ekran. - Powstaje serial telewizyjny na bazie Battlefielda - wiadomość - 2016-07-12
Battlefield to według Paramount TV świetna okazja, aby przenieść dynamiczną narrację na mały ekran.

Na tym etapie wyznaczono już także producentów wykonawczych serialu Battlefield, którymi zostali Michael Sugar oraz Ashley Zalta. Tego pierwszego możecie kojarzyć, jeśli śledziliście tegoroczną ceremonię rozdania Nagród Akademii Filmowej, bowiem zajmował się on produkcją oskarowego filmu Spotlight. Z kolei Ashley Zalta była odpowiedzialna za Sherlock Holmes: Gra cieni. Pomysł na tego typu projekt narodził się w głowie właśnie Michaela Sugara, o czym poinformowała dyrektorka Paramount TV – Amy Powell:

Paramount TV aktywnie poszukuje ciekawych treści z różnych miejsc, które przełożą się na wysoką oglądalność. Battlefield od EA ma niezwykle dynamiczną narrację oraz bardzo lojalną grupę fanów, a to pozwoli nam przenieść ten ekscytujący i unikalny temat na mały ekran. Cieszymy się ze współpracy z Electronic Arts i Anonymous Content oraz dziękujemy Michaelowi Sugarowi za jego wytrwałość w przedstawieniu nam tego projektu.

Sam Sugar również wydaje się być podekscytowany projektem i odważnie twierdzi, że serial Battlefield zostanie stworzony z takim samym oddaniem jak w przypadku growego cyklu, odnoszącego sukcesy nieprzerwanie od prawie 15 lat. Nie znamy jeszcze konkretnej stacji telewizyjnej, na której będziemy mogli oglądać serialowego Battlefielda, choć z kontraktu wynika, że to Anonymous Content będzie odpowiedzialne za transmisję.

Czy serialowy Battlefield będzie nawiązywał do kampanii z Battlefield: Bad Company 2? - Powstaje serial telewizyjny na bazie Battlefielda - wiadomość - 2016-07-12
Czy serialowy Battlefield będzie nawiązywał do kampanii z Battlefield: Bad Company 2?

Data premiery pierwszego odcinka nie jest jeszcze znana. Pozostaje więc cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że uda się przedstawić w postaci serialu grę taką jak Battlefield, która przeważnie kojarzona jest jednak z rozgrywkami wieloosobowymi. Kampanie dla pojedynczego gracza to, zwłaszcza w najmłodszych odsłonach cyklu, jedne ze słabszych elementów całości. Być może Michael Sugar zdecyduje się sięgnąć po coś podobnego do trybu fabularnego z Battlefield: Bad Company 2, gdzie poznawaliśmy historię oddziału żołnierzy, przedstawioną raczej z przymrużeniem oka? A może twórcy postanowią zaczerpnąć pomysły z tematyki I wojny światowej, znanej ze zbliżającego się Battlefielda 1? Z pewnością fani cyklu będą zadowoleni z tych, jak i wielu innych opcji, jeśli tylko całość zostanie porządnie i solidnie wykonana.