Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 09:08

autor: Entelarmer

Sea of Thieves zadebiutuje w lutym 2017 roku?

Na australijskim Twitterze Xbox Games pojawiły się doniesienia na temat terminu premiery gry Sea of Thieves. Nie potrzeba było jednak wiele czasu, by wiadomość o wydaniu pirackiego MMO w lutym 2017 roku została usunięta, a pracownicy Microsoftu stwierdzili, że nie ujawniono jeszcze terminu premiery.

Sea of Thieves w skrócie:
  • producent: Rare
  • wydawca: Microsoft Games
  • gatunek: przygodowa gra akcji/MMO
  • platformy sprzętowe: PC (W10), XONE
  • data premiery: 2017 rok
  • inne: humorystyczna produkcja z piratami i kreskówkową grafiką; zabawa zarówno na lądzie, jak i na pełnym morzu

W trakcie tegorocznych targów E3 pracownicy studia Rare zaprezentowali pierwszy gameplay z Sea of Thieves – gry MMO w pirackich klimatach. Była to zarazem pierwsza informacja od twórców od czasu ujawnienia produkcji na poprzedniej edycji najważniejszego branżowego wydarzenia. Jednak po zakończeniu targów i rozwianiu wątpliwości co do modelu biznesowego zespół pracujący nad grą znów nabrał wody w usta, co dobitnie pokazują ostatnie wydarzenia. W sieci pojawiły się bowiem doniesienia o potwierdzeniu daty premiery Sea of Thieves. Zamieszczono je na australijskim koncie marki Xbox na Twitterze (podziękowania dla serwisu IGN), na którym opublikowano wiadomość zapowiadającą wydanie pirackiego MMO w lutym 2017 roku. Nic, tylko uznać termin za oficjalny i czekać do lutego, prawda? Niekoniecznie, bo Aaron Greenberg, szef globalnego marketingu działu Xbox Games, nieco ostudził emocje. Wyraził zadowolenie z zainteresowania Sea of Thieves, ale – jak stwierdził – nie podano jeszcze daty wydania gry. Zaś sama wiadomość od Australijczyków została w międzyczasie usunięta.

Twórcy Sea of Thieves zdecydowanie nie rozpieszczają nas nadmiarem informacji. - Sea of Thieves zadebiutuje w lutym 2017 roku? - wiadomość - 2016-07-12
Twórcy Sea of Thieves zdecydowanie nie rozpieszczają nas nadmiarem informacji.

Niewykluczone, że mamy do czynienia z przedwczesnym przeciekiem i nowa produkcja Rare rzeczywiście zadebiutuje w lutym. Z drugiej strony trudno zrozumieć, czemu w takim wypadku wysoko postawiony pracownik Microsoftu uznałby za stosowne, by de facto zaprzeczyć tym pogłoskom. Jakkolwiek by nie było, miejmy nadzieję, że zaczniemy otrzymywać więcej materiałów z gry, a ona sama okaże się kolejną bardzo udaną produkcją twórców takich klasyków, jak seria Donkey Kong Country, GoldenEye 007 czy Perfect Dark.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.