Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 09:30

autor: Góral

Sea of Thieves nie będzie grą free-to-play

Przedstawiciel studia Rare wyjawił, że Sea of Thieves, czyli piracka przygodowa gra akcji MMO, nie będzie rozpowszechniana w modelu biznesowym free-to-play, jak podejrzewało wiele osób.

Podczas targów E3 2016 doczekaliśmy się pierwszego, widocznego poniżej fragmentu rozgrywki z pirackiego Sea of Thieves na konsolę Xbox One oraz PC-ty. Tytuł wzbudził całkiem pozytywne opinie, ale zapewne część z Was zastanawiała się czy będzie to płatna gra typu premium, czy też może darmowa z mikropłatnościami, na co wskazywały ogłoszenia o pracę i charakter rozgrywki. Gregg Mayles, przewodzący projektantom pracującym przy produkcji, wyjawił, że nie będzie to tytuł free-to-play. Jednocześnie zapewnił, że premiera, która odbędzie się na początku przyszłego roku, ma być dopiero początkiem życia Sea of Thieves. Twórcy liczą bowiem, że będą rozwijać piracki świat przez kilka lat, ale nie wyjawili czy planują płatne dodatki, czy tylko darmowe aktualizacje – o wszystkim przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Sea of Thieves w skrócie:
  • przygodowa gra akcji przeznaczona do zabawy w multiplayerze;
  • ukaże się na początku 2017 roku;
  • dostępna będzie na konsoli Xbox One i PC-tach (Windows 10);
  • nie będzie to gra free-to-play.

Sea of Thieves to kolejny projekt studia Rare – niegdyś jednego z najważniejszych deweloperów gier wideo. Brytyjska firma swego czasu stworzyła takie hity jak Battletoads, Donkey Kong Country, GoldenEye 007, Banjo-Kazooie czy też Perfect Dark, ale po przejęciu przez Microsoft w 2002 roku świecąca gwiazda zaczęła przygasać. Kolejne tytuły nie osiągały zbyt wielkich sukcesów komercyjnych, choć trzeba przyznać, że Kameo: Elements of Power czy też Viva Pinata były całkiem udane. Ostatecznie firma skończyła jako producent gier na Kinecta. Nadchodząca produkcja ma szansę nieco namieszać i być może przywróci odrobinę dawnego blasku studia.

No dobra, ale czym w ogóle będzie Sea of Thieves? Pisząc w skrócie, ma to być wesoła produkcja o życiu piratów, przeznaczona przede wszystkim do zabawy w multiplayerze. Gracze będą mogli robić szereg rozmaitych rzeczy – od picia wina, przez pływanie okrętem, po walkę i łatanie dziur w kadłubie powstałych przez niechcianą wizytę kuli armatniej.

Premiera Sea of Thieves w przyszłym roku. Dołączysz do załogi? - Sea of Thieves nie będzie grą free-to-play - wiadomość - 2016-06-17
Premiera Sea of Thieves w przyszłym roku. Dołączysz do załogi?