Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 09:47

autor: Movis

Sea of Thieves z rozgrywkami cross-platform na PC i Xboksie One

W czasie wczorajszego streamu Microsoftu firma Rare potwierdziła, że gracze z różnych platform będą mogli razem bawić się w pirackim świecie Sea of Thieves. Dodatkowo pokazano nowy trailer i powiedziano, jak taktycznie można wykorzystać zawartość pokładowego wiadra.

Konsolowiec? Pecetowiec? W karczmie każdy znajdzie kąt dla siebie. - Sea of Thieves z rozgrywkami cross-platform na PC i Xboksie One - wiadomość - 2017-08-21
Konsolowiec? Pecetowiec? W karczmie każdy znajdzie kąt dla siebie.

Na targach gamescom 2017 nie mogło zabraknąć Sea of Thieves, czyli pirackiej gry kooperacyjnej od Rare. Podczas wczorajszej prezentacji firmy Microsoft po raz pierwszy potwierdzono, że tytuł wspierać będzie funkcję cross-platform. Nasza drużyna korsarzy będzie się więc mogła składać zarówno z pecetowców, jak i graczy preferujących konsolę Xbox One. Deweloperzy wcześniej półgębkiem wspominali o „eksplorowaniu możliwości” stworzenia wspólnego świata dla wszystkich platform docelowych. W końcu zdecydowali się odkryć karty oraz przyobiecać, że cross-play znajdzie się w grze na premierę.

Z innych wieści, autorzy gry napomknęli o kolejnej interakcji w tytule. Mianowicie będziemy się mogli dzielić z przeciwnikami swoim obiadem… w jakiś czas po jego zjedzeniu. Morze, jak to morze - buja na boki. Jeśli naszej postaci zrobi się niedobrze, będzie mogła skorzystać z najbliższego wiadra. Potem kubeł wykorzystamy jako „broń biologiczną” – oblany jego zawartością przeciwnik gorzej będzie sobie radził w walkach w zwarciu. Taktyczny zwrot zamiast taktycznego odwrotu? Hmm.

Sea of Thieves ma pojawić się na rynku w 2018 roku. Tymczasem mamy dla Was nowy trailer:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sea of Thieves

Sea of Thieves