Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 11:05

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (21-27 sierpnia 2017)

Ten tydzień, jeśli chodzi o premiery gier w Polsce i na świecie, to przede wszystkim debiut Uncharted: Zaginionego Dziedzictwa, czyli samodzielnego dodatku do hitu studia Naughty Dog z 2016 roku. Ponadto w tym okresie na rynku pojawią się takie tytuły jak F1 2017, Madden NFL 18 czy The Escapists 2.

W tym tygodniu branża elektronicznej rozrywki żyje przede wszystkim targami gamescom. Choć to rozpoczęte symbolicznie wczoraj konferencją Microsoftu wydarzenie bez wątpienia zdominuje doniesienia prasowe w najbliższych dniach, nie oznacza to, że w okresie między 21 a 27 sierpnia na polskim i światowym rynku nie zadebiutują żadne interesujące tytuły. Można by rzec, że wręcz przeciwnie. Już 23 sierpnia, czyli w najbliższą środę, swoją premierę będzie miało Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Ten samodzielny dodatek do jednego z największych hitów 2016 roku, czyli Uncharted 4: Kresu Złodzieja, jest mocnym kandydatem do gry roku. Jak możemy dowiedzieć się z opublikowanych już recenzji (w tym z naszej), studio Naughty Dog po raz kolejny podołało zadaniu i stworzyło wciągający oraz emocjonujący tytuł z ciekawymi postaciami, choć nieco odtwórczy, a także krótki. Uncharted: Zaginione Dziedzictwo jest przeznaczone wyłącznie na konsolę PlayStation 4, w naszym kraju ukaże się ono w pełnej polskiej wersji językowej.

W oczekiwaniu na premierę Uncharted: Zaginionego Dziedzictwa. - Premiery gier w Polsce (21-27 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-22
W oczekiwaniu na premierę Uncharted: Zaginionego Dziedzictwa.

Lecz ten tydzień to pod względem premier nie tylko debiut kolejnej odsłony cyklu Uncharted. Na rynku pojawią się również dwie gry sportowe. Pierwszą z nich jest Madden NFL 18, czyli mało popularny w Polsce symulator futbolu amerykańskiego od EA Sports. Edycja specjalna tego tytułu na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 będzie dostępna już od jutra. Osoby oczekujące na premierę zwykłej wersji na platformy Microsoftu i Sony będą natomiast musiały uzbroić się w cierpliwość do 25 sierpnia. Drugą z nich jest F1 2017, czyli symulator najbardziej prestiżowej serii wyścigowej od studia Codemasters. Twórcy obiecują, że w nowej odsłonie tej popularnej serii znalazło się mnóstwo zmian i usprawnień, które dotknęły między innymi model fizyki oraz tryb kariery. Jak te modyfikacje sprawują się w praktyce? Gracze przekonają się o tym na własnej skórze 25 sierpnia.

Teraz coś dla miłośników mniejszych gier. Już jutro na rynku pojawi się The Escapists 2, czyli sequel interesującego tytułu z 2015 roku, w którym zadaniem gracza jest ucieczka z więzienia. Jak zapowiedzieli deweloperzy, w drugiej odsłonie formuła wykreowana w „jedynce” uległa znacznym modyfikacjom i ulepszeniom. Wprowadzono między innymi nowe przedmioty, drogi ucieczki, sposoby spędzania wolnego czasu oraz poprawiono system walki. Ponadto w tytule znalazł się również tryb wieloosobowy, w którym wraz ze znajomymi (maksymalnie czterema) będziemy musieli opracować plan wydostania się za mury więzienia.

Na koniec jeszcze kilka słów na temat produkcji, które pojawią się w tym tygodniu na rynku w ramach wczesnego dostępu. Od dziś można wypróbować World of Speed - działającą w modelu free-to-play sieciową grę wyścigową od Saber Interactive i Redemption Ark. Od jutra natomiast wszyscy zainteresowani (o ile zapłacą za wczesną wersję) będą mogli sprawdzić Quake Champions. To piąta pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanin FPP, przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej, która ma już za sobą kilka tur testów, zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Tytuł stanowi połączenie dynamicznej rozgrywki, znanej chociażby z Quake III: Arena, z systemem umiejętności poszczególnych bohaterów, w stylu Overwatch czy Paladins.

World of Speed w końcu dotarło do graczy, choć nie bez przeszkód. - Premiery gier w Polsce (21-27 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-22
World of Speed w końcu dotarło do graczy, choć nie bez przeszkód.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery gier w Polsce

Poniedziałek, 21 sierpnia

Wtorek, 22 sierpnia

Środa, 23 sierpnia

Czwartek, 24 sierpnia

Piątek, 25 sierpnia

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.