Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka World of Speed (PC)
OkładkaWorld of Speed (PC)

World of Speed PC

Dystrybuowana w formule free-to-play sieciowa gra wyścigowa, koncentrująca się na rywalizacji drużynowej.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Speed Premiera PC

anulowana

producent: Redemption Ark wydawca: Saber Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Speed

Race Driver: GRID

Need for Speed World

GRID 2

Aktualizacja: Kilkanaście miesięcy po udostępnieniu tytułu w usłudze Wczesnego Dostępu Steam (w sierpniu 2017 roku) jego twórcy zdecydowali o zawieszeniu dalszej produkcji. 25 grudnia 2018 r. nastąpiło wyłączenie serwerów i wycofanie gry z dystrybucji.

World of Speed to sieciowa gra zręcznościowa, stawiająca na rozgrywkę drużynową, w której gracze zasiadają za kierownicami samochodów znanych marek i uczestniczą w zawodach na trasach rozsianych po całym świecie. Za stworzenie tytułu odpowiada Slightly Mad Studios. Brytyjski deweloper ma na swoim koncie dwie części serii Need for Speed: Shift, a także gry Test Drive: Ferrari Race Legends oraz Project Cars. World of Speed jest pierwszą próbą zaistnienia zespołu na rynku produkcji free-to-play. Przy projektowaniu tytułu postawiono na przystępność rozgrywki oraz rozbudowane opcje społecznościowe.

Gra oferuje typowo zręcznościowy model jazdy, który powinien być przystępny nawet dla początkujących wirtualnych kierowców. W trakcie rozgrywki gracze przemierzą wiele tras w różnych częściach świata. Zwiedzimy przy tym takie miasta, jak Monako, Moskwa czy Londyn. Nie zabrakło również kilku licencjonowanych torów. Ścigamy się w samochodach znanych marek, należących do kilku klas wydajnościowych, począwszy od aut seryjnych a skończywszy na ultraszybkich sportowych wehikułach. Do dyspozycji graczy oddano kilka drużynowych trybów rozgrywki. Poza standardowymi wyścigami, czekają na nas też pościgi, zabawa w capture the flag oraz zawody w drifcie. Warto dodać, że niedoświadczeni kierowcy mogą pomóc swojej drużynie, nie tylko przekraczając jak najszybciej linię mety, ale również wypełniając opcjonalne zadania. Na początku każdego wyścigu losowo wybierane są bowiem cztery questy, takie jak np. „wykorzystaj wszystkie skróty na trasie”, których ukończenie pozwala zdobyć bonusowe punkty.

Wyjątkowo duży nacisk położono na funkcje społecznościowe tytułu. Grający mogą zrzeszać się w różne klany. Ich członkowie otrzymują wiele dodatkowych bonusów. Stowarzyszenia mogą także uczestniczyć w samochodowych „bitwach” z innymi klubami o kontrolę nad konkretnymi trasami. Nasze poczynania w grze możemy śledzić dzięki rozbudowanym statystykom i prywatnemu profilowi gracza. World of Speed działa w modelu free-to-play. Oznacza to, że dostęp do gry jest darmowy, ale za niektóre opcje czy udogodnienia musimy zapłacić przy pomocy mikrotransakcji.

Oprawa tytułu została stworzona z myślą o współczesnych komputerach PC, twórcy nie musieli więc iść na kompromisy związane ze słabszą wydajnością konsol. Przy tworzeniu trójwymiarowych modeli, efektów graficznych oraz otoczenia twórcy korzystali z doświadczenia zdobytego przy swoich poprzednich projektach.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 8  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

World of Speed cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe World of Speed: Odpowiednia dla każdego wieku.

World of Speed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4150 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Nvidia GeForce GT 440/AMD Radeon R7 240 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon R9 270 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit