Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2014, 18:00

autor: Ender

World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars

Slightly Mad Studios, odpowiadające za serię Need for Speed: Shift oraz Project Cars, zapowiedziało oficjalnie kolejny tytułu. Jest nim drużynowa zręcznościowa gra wyścigowa World of Speed. Produkcja ma przypominać MMO i funkcjonować w modelu free-to-play. Twórcy stawiają nacisk na elementy społecznościowe oraz współpracę pomiędzy graczami.

Gra ma nie iśc w ślady innych wyścigowych tytułów free-to-play - World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars - wiadomość - 2014-02-10
Gra ma nie iśc w ślady innych wyścigowych tytułów free-to-play

Pomimo, że prace nad ambitnym Project Cars jeszcze się nie zakończyły, Slightly Mad Studios zapowiedziało właśnie swój kolejny wyścigowy tytuł. World of Speed to sieciowa produkcja, przypominająca MMO. Powstaje ona wyłącznie z myślą o komputerach PC i korzysta z modelu free-to-play.

Gra będzie oferować typowo zręcznościowy model jazdy oraz wiele tras w różnych częściach świata (w trailerze możemy zobaczyć Londyn i Moskwę), w tym kilka licencjonowanych torów. Dokładna liczba aut nie jest jeszcze znana, ale będą to samochody popularnych marek. Liczba dostępnych trybów rozgrywki również nie została jeszcze podana, ale wiemy, że poza standardowymi wyścigami z naciskiem na drużynową konfrontację, czekać będą nas też pościgi, tryb capture the flag oraz zawody w drifcie. Na tym oczywiście się nie skończy. Deweloperzy liczą, że gra będzie rozwijana jeszcze przez długi czas po premierze, jest więc szansa na wprowadzenie nowych form zabawy.

Za swój podstawowy cel twórcy stawiają przyciągnięcie jak największej liczby graczy. Według nich, wiele produkcji sieciowych może odstraszać poziomem niezbędnych umiejętności do osiągnięcia zwycięstwa. Dlatego też tak duży nacisk kładą na funkcje społecznościowe, które mają być wspierane przez serwis My.com. Niedoświadczeni kierowcy pomogą swojej drużynie wypełniając opcjonalne zadania. Na początku każdego wyścigu losowo wybrane zostaną cztery questy, takie jak np. „wykorzystaj wszystkie skróty na trasie”, których ukończenie pozwoli zdobyć bonusowe punkty. Grający będą mogli też zrzeszać się w klany. Stowarzyszenia graczy mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Będą mogły także uczestniczyć w samochodowych „bitwach” z innymi klubami o kontrolę nad konkretnymi trasami. Gracze śledzić mają swoje osiągnięcia dzięki rozbudowanym opcjom statystycznym.

World of Speed - screen #1 - World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars - wiadomość - 2014-02-10
World of Speed - screen #1

Wyjątkowo istotną kwestią pozostaje to jak ostatecznie ma wyglądać rozgrywka wspierana mikrotransakcjami. Zwłaszcza w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia w wieloma tytułami, które kompletnie zrujnowały reputację tego typu płatności. Slightly Mad Studios zapewnia, że nie pójdzie w ślady czarnych owiec rynku free-to-play i skorzysta z przykładu produkcji z szacunkiem odnoszących się do portfeli graczy. Andy Tudor, dyrektor kreatywny dewelopera, w rozmowie z serwisem Gamespot stwierdza:

Nie umieścimy żadnej zawartości gry za zaporą mikropłatności, ponieważ wydaje się nam to kompletnie oczywiste. Widzieliśmy już wiele wyścigowych gier mobilnych, które to zrobiły i zostały za to skrytykowane. Z pewnością nie chcemy, aby gracz zaczynający zabawę czuł się gorzej od przeciwnika, który zapłacili za pewne udogodnienia, ponieważ to gra typu pay to win. To są oczywistości. Zachowaj się wobec graczy fair, tak żeby nie czuli się oszukani, bo ktoś zapłacił więcej niż oni, to nic skomplikowanego. Będziesz mógł więc przejść przez całą naszą grę zyskując maksymalny poziom bez wydania najmniejszej sumy pieniędzy.

Mimo tych zapewnień, nadal nie wiemy za co zapłacimy w grze. Być może będzie to zmiana zewnętrznego wyglądu auta, możliwość założenia klanu lub przywilej uczestniczenia w konkretnych zawodach. Potencjalnych możliwości jest naprawdę dużo.

Data premiery World of Speed nie jest jeszcze znana. Producenci nie wykluczają w przyszłości wersji na konsole nowej generacji, ale w pierwszej kolejności musieliby zdecydować się jak poprowadzić w nich elementy społecznościowe gry.

World of Speed - screen #2 - World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars - wiadomość - 2014-02-10
World of Speed - screen #2
World of Speed - screen #3 - World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars - wiadomość - 2014-02-10
World of Speed - screen #3
World of Speed - screen #4 - World of Speed – nowa drużynowa gra wyścigowa twórców Project Cars - wiadomość - 2014-02-10
World of Speed - screen #4
  1. Oficjalna strona Slightly Mad Studios
  2. Oficjalna strona World of Speed