Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2017, 10:15

autor: MiqT

Wild West Online – alfa-testy we wrześniu – Sieciowe Wieści (01/09/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o słabych wynikach sprzedaży gry World of Speed, darmowym symulatorze łowienia ryb Fishing Planet, kopii Final Fantasy XIV dołączanej do pizzy, domu aukcyjnym w Path of Exile na XOne i o wczesnym dostępie gry Broke Protocol - "GTA Online dla ubogich". Zapraszamy!

Testy alfa Wild West Online rozpoczną się 15 września

Wild West Online – alfa-testy we wrześniu – Sieciowe Wieści (01/09/2017) - ilustracja #1

Wild West Online, budząca spore zainteresowanie gra MMO w realiach Dzikiego Zachodu, doczeka się niedługo pierwszych zamkniętych alfa-testów. Twórcy tytułu, studio 612 Games, ogłosili, że testowanie rozpocznie się 15 września, a udział w nim mogą wziąć gracze, którzy zakupili jedną z dwóch paczek – „Pioneer” za 39,99 euro (170 złotych) lub „Collector” w cenie 59,99 euro. Najtańszy zestaw, kosztujący 19,99 euro (85 złotych), daje dostęp tylko do beta-testów, które zaplanowane są na jesień.

Warto dodać, że deweloperzy zdecydowali się na tymczasową politykę „no fuss refund”, dzięki której możecie zakupić grę, wziąć udział w testach, a następnie oddać tytuł, otrzymując pełen zwrot wydanej gotówki. Promocja ta potrwa tylko do 27 września.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Fishing Planet oficjalnie wydane

Przygotowany przez zapalonych wędkarzy ze studia Fishing Planet LLC realistyczny sieciowy symulator wędkarstwa Fishing Planet oficjalnie opuścił usługę Early Access. Najważniejszą informacją jest to, że gra nie zmieniła modelu płatności i nadal widnieje na platformie Steam jako free-to-play. Co więcej – tytuł czeka niedługo duża aktualizacja, która wprowadzi m.in. ulepszenia w grafice oraz możliwość łowienia ryb w nocy.

Trzeba też wspomnieć, że gra dostępna jest również na konsolę PlayStation 4, dzięki czemu zapaleni wędkarze mogą „pomoczyć kija” bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy.

W wersję PC możecie zagrać tutaj.

Słabe wyniki World of Speed

World of Speed, dystrybuowana w usłudze Wczesnego Dostępu sieciowa gra wyścigowa, koncentrująca się na rywalizacji drużynowej, zaliczyła ostatnio spory falstart. Mimo pozytywnych recenzji na platformie Steam, w tytuł od Redemption Ark praktycznie nikt nie gra. Obecnie gra może pochwalić się sprzedażą na poziomie 5000 sztuk (dane na podstawie serwisu SteamSpy). Jak na produkcję będącą duchowym spadkobiercą Need For Speed World oraz konkurencją dla The Crew, wynik ten, mówiąc delikatnie, nie zachwyca.

Mamy nadzieję, że po przejściu World of Speed na model free-to-play sytuacja ulegnie poprawie.

Absolver – gra została oficjalnie wydana

Absolver, oczekiwany przez wielu graczy symulator walki wręcz, zakończył niedawno przygodę z testami. Obecnie grę możecie zakupić w cenie 29,99 euro (niecałe 130 złotych) lub pokusić się o wersję Deluxe Edition, wydając niecałe 40 euro (170 złotych).

Co wyróżnia tytuł? Przede wszystkim bardzo złożony, jak na grę multiplayer, system walki. Gra pozwala przełączać się między czterema stylami, a w ich ramach korzystać z bogatego arsenału broni białej lub też polegać na sile pięści. Wszystko to okraszono przyjemną dla oka grafiką.

Grę możecie zakupić tutaj.

Zamawiając pizzę, dostaniesz Final Fantasy XIV

Wild West Online – alfa-testy we wrześniu – Sieciowe Wieści (01/09/2017) - ilustracja #2

Jeżeli ktoś z Was myślał, że gry możecie nabyć tylko w branżowych sklepach, na platformach dystrybucji cyfrowej lub aukcjach internetowych, to grubo się pomylił. Obecnie można je kupić razem z… pizzą. Wszystko za sprawą największej australijskiej sieci pizzerii Domino’s Australia, która nawiązała współpracę z firmą Square Enix, wydawcą Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Zamawiając zestaw „Domino’s Final Fantasy XIV Bundle”, otrzymamy grę Final Fantasy XIV Complete Edition (do wyboru platforma PC lub PS4), w której skład wchodzą wersja podstawowa Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz dwa dodatki: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – Heavensward i Final Fantasy XIV: Stormblood (ten ostatni miał premierę 20 czerwca tego roku). Oczywiście dodatkowo otrzymamy trzy placki, pieczywo czosnkowe oraz litrowy napój (w końcu zamawiamy zestaw obiadowy). Wszystko to w cenie 49,95 australijskich dolarów, a więc lekko ponad 180 złotych.

Konsolowa wersja Path of Exile otrzymała dom aukcyjny

System domów aukcyjnych w grach MMO od zawsze dzieli graczy na dwa obozy – zwolenników i przeciwników. Podobnie sytuacja ma się z Path of Exile, sieciową grą RPG stworzoną przez nowozelandzkie studio deweloperskie Grinding Gear Games. Tytuł zyskał ostatnio wspomniany dom aukcyjny, jednakże został on zaimplementowany tylko w wersji konsolowej. Krok ten wywołał spore poruszenie w społeczności gry, co skłoniło samych twórców do oficjalnych wyjaśnień w postaci wpisu w serwisie Reddit.

Deweloperzy twierdzą, że konsole nie są przystosowane do implementacji funkcji czatu. Ograniczenia te sprawiły, że autorzy gry uznali dodanie domu aukcyjnego za lepszą opcję, niż całkowita rezygnacja z możliwości handlowania pomiędzy graczami.

Broke Protocol dostępne w wersji Early Access

Broke Protocol, gra określana przez samych twórców jako „GTA Online dla biednych”, zawitała właśnie na platformie Steam w usłudze Early Access. Wydając niecałe 20 złotych (4,49 euro), macie możliwość zagrania w pikselową grę MMO, która z serii od Rockstar Games czerpie całymi garściami. Mamy tutaj otwarty świat w postaci obszernego miasta oraz… wolną rękę. To od gracza zależy, czy będzie posłusznym obywatelem, czy wybierze ścieżkę kryminalisty, biorąc udział w strzelaninach i pościgach samochodowych.

Obecnie na jednym serwerze może bawić się równocześnie do 255 graczy. Grę zakupicie klikając w ten link.